Biotin Satış

B7 Vitamini

B7 Vitamini diğer B vitaminleri gibi suda çözünen bir vitamindir.B7 vitamini farklı ekollerce biotin ve H vitamini olarakta adlandırılmaktadır.Bu isimlerin üçüde aynı maddeyi ifade eder. Vitamin B7 hakkında en güncel ve detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz yazımızın sonunda bulunan yorum sistemi ile ayrıca uzmanlarımıza sorularınızı iletebilirsiniz.

Vitamin B7

Vitamin B7 gıdalarla alınabilir ve aynı zamanda barsaktaki mikroplar tarafından da üretilmektelir.B7 vitamini sağlıklı bir yaşam için gerekli olan bir vitamindir bununla birlikte saç ve tırnak sorunlarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

B7 Vitamini Özellikleri

B7 vitamini,ilk kez maya gelişinde keşfedilmiştir.  Memelilerde günlük besini içinde bulunmasının zorunlu olduğu tesbit edilmiştir.

Vitamin B7 suda çözünen bir vitamin olduğu için fazla alınan miktar idrarla atılır. Biotin takviyeleri güvenle kullanılabilir, yüksek dozlarda bilinen zararlı bir etkisi yoktur fazlası idrarla atılır.

Bu vitaminin eksikliği çok sık görülmez ancak fazla alınması saç ve tırnaklarda extra kalite artışı sağlar. Bu durum normalde sorun yaşamayan çimlere gübre verildiğinde yaprak kalitesi artışına benzetilebilir.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Şeker Hastalığında B7 Vitamini

İnsülinden bağımsız diyabet hastalarında yapılan çalışmalarda, 1 ay boyunca günde 10 miligram B7 vitamini almanın kan şekerinin dengelenmesinde ciddi yararı göstermiştir,B7 vitamini kullanımı şeker ilaçlarına olan ihtiyacı azaltmaktadır.Bununla birlikte şeker hastalarında yıllar içerisinde ortaya çıkan organ hasarından (böbrek,kalp,damar göz) koruduğu tesbit edilmiştir.

B7 Vitamini Eksikliği

Vitamin B7 eksikliği diğer B vitamini türlerinin eksikliğinin neden olduğu, kansızlık, depresyon, saç kaybı,tırnaklarda yumuşama,kırılma, yüksek kan şekeri, deri ve mukoza iltihabı, uykusuzluk, iştah kaybı, kas ağrısı, mide bulantısı gibi yan etkilere neden olabilmektedir.

Sağlıklı saç ve cildin anahtarı olan B7 vitamini olduğundan saç kaybı, kırılgan saçlar ve tırnaklar biyotin eksikliğinin işareti olabilir,saçın yavaş uzamasıda B7 eksikliği düşlündürmelidir.B 7 vitaminin tablet,kapsül,pastil formaları vardır.saç besleyici olarak şampuanlarda,tırnak ve cilt besleyici olarakta kremleri vardır.Ağızdan alınması sistemik dolaşıma geçerek her bölgede etkili olur

Özellikle saç dökülmesinde FDA onaylı minoxidil ve finasterid kullanımına ek olarak biotin alımı bu ilaçlardan alınan cevabı artırmaktadır.Saç ekimi sonrası günde 2 mg B7 vitamini alan hasta gurubunda şok dökülmenin daha az olduğu ayrıca ekilen saçların daha erken ve daha kaliteli geri çıktığı klinik çalışmalarda gösterilmiştir.

7 Responses to “B7 Vitamini”

 • Yasinalp diyor ki:

  Merhaba Hocam, benim yaş 23 saclarım gür ama eski canlılıgı yok ama 3 4 sene önceki halime bakıyorum saclarımda azalma var sakaklarda cok az seyrelme var ama sabunla sacımı yıkadıgımda elime saç geliyor 25-30 civarı veee kafamda yaralar olusuyor.Cokta durulamıyorum durulayıncada kafam cok kasınıyor ve fazla sac geliyor elime napıcam bilmiyorum cok cansız ve kırıklar cok var biotin iyi gelirmi ve hangisini kullanmalıyım hocam…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin iyi gelir ama seboreik dermatit olabilir onu da araştırın

  • yasinalp diyor ki:

   Ama hangi biotini kullanmaliyim hocam Tam ismini ogrenebilirmiyim … Bu cok önemli benim için parlak ve canlı olmasını istiyorum elimi saçıma aramıyorum cok cansizlar

 • barış diyor ki:

  hocam b7 vitamini hem şakağımdaki hem de suratımdaki sarı, ışıkta siyah gözüken ince tüyleri güçlendirir mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bence güçlendirmez

 • boras06 diyor ki:

  saçlarım 1 gün yıkamadığımda aşırı yağlanıyo,geç uzuyo,bayağıda inceldi.ne onerırsınız hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağlı saçlara özel şampuan yada sabun kullanabilirsiniz.

 • fatoş diyor ki:

  hocam benim sorumun bi yerinde eksiklik var bendede eşimdede biotin eksikliği var ama eşiminki %53 benim %35 yinede bu oran 2.bi çocukta yine 1,4 mü ?

 • fatoş diyor ki:

  merhabalar benim kızımda %23 biotin eksikliği var her gün hap kullanıyoruz ve çapada tedavisini görüyor..ve kızımdaki biotin eksikliği yeni doğduğunda topuktan alınan kandan anlaşıldı şimdi asıl sorum şu ben şu anda 2.bi çocuk istiyorum acaba 2. çocuğum olursa ondada aynı şeylerin yaşanmaması için ben hamileyken biotin hapı kullansam olurmu lütfen yardım edin…cevabınızı bekliyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çocuğunuz hasta olacak diye kullanmak anlamlı değil ama amerikada sıkça öneriliyor.alabilirsiniz sakıncası yok

 • emre ksk diyor ki:

  merhaba benim merak ettigim konu b7 vitamini kullanıldığında sac ve tırnak dısında sakal cıkmasına yardımcı olurmu cevap verirseniz cok sevinirim iyi gunler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yeni kıl çıkarmaz var olanların kalitesini artırır.

Yorum Yap Soru Sor

kodok