Saç Beyazlamasında Biyotin

Saç beyazlamasında biyotin kullanımı;

B7 vitamini  saç kalitesini arttıran vitamindr bu sebeple saç vitamini olarak bilinmektedir.tamamen beyazlaşmış saçların rengini eski haline getirmesi mümkün değildir ama saçta beyazlama başladığı dönemlerde biyotin tedavisi alınması durumunda saçların beyazlama hızı yavaşlar ve beyazlama gecikir,olması gerekenden çok daha geç ortaya çıkar.

Saç Beyazlaması Nedenleri

  Saç beyazlamasının bilimsel izahı şöyledir; kıl kökündeki melanosit denilen hücrelerin ölüp salgı yapamaz ve saç rengini kaybeder.Saçı kökten besleyen B7 vitamini (biotin-H vitamini) köke yaptığı olumlu etkiyle melanositlerin sayısının korunmasına yardımcı olur bu sayede saç kalitesi artarken rengide korunmuş olur.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Beyazlamış saçların rengini değiştirmek için biotin almak yeterli gelmeyeceğinde ek olarak beyazlığı tedavi edici ürünler kullanılmalıdır.

Bazı ailelerde genetik olarak erken dönemde beyazlama başlar,bu gibi kişisel yatkınlığı olan kişilerin önlem olarak  biotin alması saç ağarmasının gecikmesini sağlayabilir.Beyazlama dışında saçta kalite kaybı varsa o da düzelir.Bütün bunların yanında tırnak uzama hızıda artar.

Biotin alarak saç beyazlamanızın önüne geçemezsiniz sadece beyazlaşmayı geciktirebilirsiniz.

 

Biotin hakkında daha detaylı bilgi almak ve ürün satın almak için https://www.enbipharma.com/hp-biotin-10-mg sitesinizi ziyaret edebilirsiniz.

 

19 Responses to “Saç Beyazlamasında Biyotin”

 • Mert says:

  Hocam 15 yaşındayım saçında yaklaşık 15 tel beyaz sac var stresten üzüntüden oldu da ne önerirsiniz
  Dr.Atilla Kaya
  biotin saçta beyazlamayı geciktirir

 • esra says:

  merhaba. 30 yaşındayım ve saçımda fazlaca beyaz var ve giderek artıyor. beyaz saçları eski haline döndürmenin bir yolu var mı? beyazlama hızını yavaşlatmak için hangi tip biotin kullanmalıyım ve beyaz saçları eski haline döndürmek için bunun yanında kullanabileceğim ürün nedir?
  Dr.Atilla Kaya
  biotin ve metionin içeren ürünler kullanabilirsiniz

 • 34 yazar says:

  İyi günler, 29 yaşındayım, saç rengim büyük oranda siyah ama kafamın yan taraflarında beyaz saç telleri belirginleşmeye başladı. Hangi miktarda biotin hapı kullanmalıyım, ayrıca multivitamin kullanıyorum, bir sorun olur mu ?
  Dr.Atilla Kaya
  HP5mg biotin kullanabilirsiniz.multivitaminle birlikte kullanabilirsiniz

 • Fatma says:

  İyi akşamlar hocam saçlarımin bir bölümünde ben şeklinde beyazlık var yani ben şeklinde beyaz saçlar bunun için doktora gitmeli miyim hangi bölüme gitmek gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim
  Dr.Atilla Kaya
  dermatoloji

 • Lambada says:

  Ben 63 yaşındayım 28 yasından sonra saçlarım beyazlamaya başladı ve giderek bembeyaz oldu. Yaklaşık 3 aydan bayana hp biotin ve zinco 220 kullanıyorum. Beyazl saçları birkaç ton daha koyu çıkartabilir mi. Lutfen cevaplayın
  Dr.Atilla Kaya
  bu kadar süre sonra etkileyebilirmi bilemiyorum.deneyebilirsiniz

 • Ozan tez says:

  Hocam benim vitamin eksikliginden sacim beyazliyor (diger etkenlerde Yetersiz beslenme , Vb) Bazıları siyahlaştı , kökleri siyah olup ucları beyaz olanlanlarda var (Sacima cok Fön cekiyordum) Bu 3 gundur Hp biotin 5 mg 100 tablet kullaniyorum. Nasil bir etkisi olacak ve ne kadar zamanda ?
  Dr.Atilla Kaya
  olumlu etkileri saçta 2-3 ayda görürsünüz

 • Tsubasa says:

  Uçları beyaz devamı siyah saç nedir hocam ? Yanlış yazmışım soruyu
  Dr.Atilla Kaya
  uçları beyaz dip kısımları siyah ise biotin kullanıyorsanız cevap almaya başlamışsınız demektir

  • Tsubasa says:

   Evet hocam birçok saç telinde oldu bu.uç kısımları beyaz,devamı ve dibi siyah.2 aydır biotin kullanıyorum.hocam bir de çörek otu ve sarımsak yutmanın siyahlaşmaya faydası olur mu ? Teşekkürler

 • eğitimci says:

  iyi günler, saç beyazlaması başladı bende son 5 yıldır çoğaldı. soğan suyu ve değişik kürlere ilave olarak biotin kullanacağım ancak karaciğer yağlanmam var ne yapmalıyım. sorun olur mu?
  Dr.Atilla Kaya
  HP biotin 5mg başlamanızı öneririm

 • İKo says:

  Hocam beyazlıklar için evocapıl tablet ve solgar biotin kullanıyorum yaklaşık 2 aydır.ama birçok saç telinde kökü ve devamı siyah uçları beyazlamış görüntü oluştu.yani artıyor beyazlar hızla.biotin mi fazla geliyor acaba ? Ne yapmalıyım ? Saç ucundan mı beyazlar dipten mi ?
  Dr.Atilla Kaya
  kıl kökünden beyazlar.biotin fazlası vücutta kalmaz atılır.çünkü suda çözünen vitamindir.kökü siyah ise beyzalamayı durdurmuş demektir

  • İKo says:

   Kökü ve uzantısı siyah sağlıklı,ucu bazılarında da üst kesimlerin yarısı beyaz hocam.bu durum iyiye işaret diyebilir miyiz yani ?

 • Başak says:

  Merhaba hocam, 20 yaşındayım saçlarım çok dökülüyor, gittiğim doktorlar genellikle yağ karışım türünden ilaçlar verdi fakat hiçbir faydasını göremedim. Yaklaşık 5-6 aydır düzenli olarak minoxil deri spreyini kullanıyorum ama hala saç dökülmem durmadı. Günde neredeyse 150-200 tel dökülüyor. Ayrıca henüz 20 yaşında olmama rağmen saçlarım beyazlarla dolu. Önerebileceğiz bir ilaç var mı? Şimdiden teşekkürler:)
  Dr.Atilla Kaya
  beyazlar için HP biotin 5mg ve saç kaliteni arttırmak ve güçlenmesini sağlamak,dökülmeyi azaltmak için minoxile ek xpecia tablet başlamanı öneririm

 • batuhan767 says:

  hocam merhaba ben 14 yaşındayım saçlarımda 5-10 adet beyaz var ben teog sınavına girdim pek bişey yemiyodum işte sabah 7 de kalk okula git gel dershane falan saat 8 oluyodu sonra uyuyakalıyodım kısacası beslenme ile bir alakası varmı beyaz saçları eski rengine döndürmek ve diğer saçların beyazlamasını engellemek için bir ilaç varmı şimdiden teşekkürler
  Dr.Atilla Kaya
  biotin kullanabilirsin

  • Atakan10 says:

   Hocam aynı sorun oğlumdada var peki bu biotin beyaz saçları siyaha dönüştürür mü teşekkürler
   Dr.Atilla Kaya
   beyazlayanları değil,beyazlaşmayı geciktirir

 • Ferhat says:

  Iyi geceler hocam 19 yasindayim sacimda beyazlama oldu 5mg solgar biotin aldim acaba plastik kapsulu acip suyla karistiripmi icioz yok direk yutuozmu
  Dr.Atilla Kaya
  bu tür ilaçlar kapsülüile alınmalı

 • Ali says:

  Selam hocam,verdiğiniz bilgi için teşekkürler.
  Sac beyazlamasi var bende,beyazlamayi geciktirmek için bu tablet uygun mu Xpecia Tablet …yada sizin önerdiğiniz bir ürün var mi?
  Op Dr Atilla Kaya
  uygundur.içeriğinde biotin ve metionin var

 • Güneş says:

  Tırnaklarım uzayınca ağrıyor ve kırılıyor beyaz lekeler azda olsa var Opr. Doktor Attila KAYA Beyden cevap bekliyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin kullanabilirsin.5 mg

 • Güneş says:

  Benim tırnaklarım uzayınca ağrıyor ve kırılıyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin kullanabilirsin

Yorum Yap Soru Sor

penyu