Saç Beyazlamasında Biyotin

Saç beyazlamasında biyotin kullanımı;

B7 vitamini  saç kalitesini arttıran vitamindr bu sebeple saç vitamini olarak bilinmektedir.tamamen beyazlaşmış saçların rengini eski haline getirmesi mümkün değildir ama saçta beyazlama başladığı dönemlerde biyotin tedavisi alınması durumunda saçların beyazlama hızı yavaşlar ve beyazlama gecikir,olması gerekenden çok daha geç ortaya çıkar.

Saç Beyazlaması Nedenleri

  Saç beyazlamasının bilimsel izahı şöyledir; kıl kökündeki melanosit denilen hücrelerin ölüp salgı yapamaz ve saç rengini kaybeder.Saçı kökten besleyen B7 vitamini (biotin-H vitamini) köke yaptığı olumlu etkiyle melanositlerin sayısının korunmasına yardımcı olur bu sayede saç kalitesi artarken rengide korunmuş olur.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Beyazlamış saçların rengini değiştirmek için biotin almak yeterli gelmeyeceğinde ek olarak beyazlığı tedavi edici ürünler kullanılmalıdır.

Bazı ailelerde genetik olarak erken dönemde beyazlama başlar,bu gibi kişisel yatkınlığı olan kişilerin önlem olarak  biotin alması saç ağarmasının gecikmesini sağlayabilir.Beyazlama dışında saçta kalite kaybı varsa o da düzelir.Bütün bunların yanında tırnak uzama hızıda artar.

Biotin alarak saç beyazlamanızın önüne geçemezsiniz sadece beyazlaşmayı geciktirebilirsiniz.

 

Biotin hakkında daha detaylı bilgi almak ve ürün satın almak için https://www.enbipharma.com/hp-biotin-10-mg sitesinizi ziyaret edebilirsiniz.

 

23 Responses to “Saç Beyazlamasında Biyotin”

 • ÖZGE says:

  Atilla bey ilginiz için teşekkür ederim. metionin içeren ürünler nelerdir acaba ?

 • özge says:

  Merhabalar, benim de saclarım, kaşlarım ve vücudumun kimi yerlerinde ki tüyler de beyazlama oldu ve bir yıl gibi kısa bir sürede başlayıp hızla ilerledi. 33 yaşındayım şuan solgar selenyum kullanıyorum 100mg beyazlamayı durdurur mu? Sizin bir öneriniz olur mu Atilla bey tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim
  Dr.Atilla Kaya
  biotin ve metionin içeren ürünler kullanmalısınız

 • Ahmet says:

  Hocam selamlar size bir sorum olucak ben x pecia tablet kulanmaya başladım yanlız kafamı karıştıran bunun içinde biotinde var yani bu sadece biotin değil takviye edici bir tabletmiş eczanede hp biotin gördüm onu alayım mı bununla beraber kulanır mı yoksa budamı onunla aynı şey ?
  Dr.Atilla Kaya
  hayır biotinle aynı şey değil,xpecia tablet saça yönelik tüm vitamin,mineral ve yapıtaşlarını içerir,bu nedenle saçla ilgili bir sorununuz varsa xpecia tablet kullanmanız daha iyi olur

Yorum Yap Soru Sor

badak