Solgar Biotin

Solgar firması gıda takviyesi ürünleriyle tanınan ve bu konuda çok sayıda ürünü olan bir üreticidir.Kapsül şeklinde ürettiği biotin 2 1000 mcg (1 mg) ve 5 000 mcg (5 mg) şeklinde farklı dozdadır.

Bunlardam 1 mg lık olan daha çok sorunsuz saçlarda kalite ve uzama hızını artırmak amaçlı önerilirken 5 mg yıpranmış sorunlu saçların tedavisi ve saç dökülmesinde uygulanan bilimsel tedavilere ek olarak önerilir.

Kullanılan ürüne bağlı olara saçtaki olumlu değişmeler 3 ayda ortaya çıktığı için alışılmış olarak çoğu firma ortalama üç aylık doz şeklinde 100 tabletlik kutularda sunulurken solgar bundan farklı olarak 50 kapsüllük şişelerde sunulmaktadır.50 kapsüllük üretimin mantığı bir kişiden elde edilecek geliri % 100 artırmak olabileceği gibi kişinin kullanmayı bırakacağını düşünerek gereksiz ürün kaybının önüne geçmek olabilir.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Solgar Biotin Özellikleri

Gerek şişe üzerinde gerekse solgar resmi sitesinde biotin kapsülün içeriğindeki biotinin kullanım yerleri,etkileri,yan etkileri veya fazla alınması durumunda ne yapılacağı konusunda hiçbir bilgi verilmediği için buraya eklenememiştir.Bu sayfadaki biotinle ilgili bilimsel veriler başka sitelerden alınarak sayfaya eklenmiştir.

Plastik şişelerde olduğundan,şişe içinde nem alıcı olsada geride kalanların nem sebebiyle etkiniliğinin azalmaması için  yutulacak kapsül alındıktan hemen sonra kapağı sıkıca kapatılmalıdır.

Solgar Biotin Fiyatı

Solgar biotin fiyatı değerlendirmesi ;Benzer dozlarda üretilen diğer firma ürünlerinin yarısı sayıda kapsül içermesine karşın fiyatı muadillerine kıyasla daha fazladır.Bu durum firmanın tüketiciye rahat ulaşmasından kaynaklanıyor olabilmektedir.Fiyat / kullanım süresi ve etkinlik açısından değerlendirildiğinde GNC biotin gibi gereksiz pahalı sınıfa girmektedir.Bu kadar pahalı olmasını izah edecek bilimsel dayanaktan yoksundur.Firmanın kendine güveni burada en önemli etken olabilir.

01.12.2011 tarihinde resmi sitesindeki solgar biotin kapsül perakende satış fiyatları.

Solgar biotin 5 mg (5000) mcg 50 kapsül fiyatı :36.50 TL

Solgar biotin 1 mg (1000 mcg) 50 kapsül fiyatı 21.50 TL

183 Responses to “Solgar Biotin”

 • Okan says:

  Merhaba hocam. 25 yaşındayım saçlarım çok döküldü genetik olarak, saç ektirdim. Şimdiye kadar hiç vitamin desteği almadım. Tırnaklarım ince, ekilmesine rağmen saçlarım da öyle. Sizce biotin çare olur mu? Hangisini kullanmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Atilla Kaya
  günde 2 tablet xpecia kullanmanız daha etkili olur

 • Toygar says:

  Sakal cikmiyor yaşım 18 kullansam işe yararmi 5000 lik
  Dr.Atilla Kaya
  sakal çıkmaması kıl kökü ile ilgilidir.kıl kökü yoksa sakal çıkmaz.ama ailede sakal gelişimi ve tamamlanma yaşını araştırın.

 • Ayşe says:

  Hocam hp biotin 0,5 mg ilacı hangi eczaneye sorduysam yasaklandığını ve artık satılmadığını söylediler nerden bulabilirim ya da başka bir marka önerebilir misiniz
  Dr.Atilla Kaya
  ilacı üreten hairpharmanın satış sitesinden alabilirsiniz

 • Başak says:

  merhabalar hocam, 1 yıl boyunca aknetrend kullandım ve tedavim 3 ay önce bitti.Ama saçlarım inanılmaz bir azalma ve dökülme var tepesinde saç derim iyice gözükmeye başladı ne önerirsiniz ? teşekkür ederim
  Dr.Atilla Kaya
  dha ekonomik olduğu için HPbiotin 10 mg kullanmanı öneririm

 • ümit çiftçi says:

  ince telli, yağlı ve genetik dökülme için ne önerirsiniz..en azından yağ sorunu ve dökülmeyi durdurmak istiyorum..
  Dr.atilla Kaya
  procapil içeren hairforte sprey,xpecia tablet kullanabilirsiniz.yağlanma içinde climbazol içeren şampuan alabilirsiniz

 • Büşra says:

  Merhabalar doktorum bende hasimato hastalığı olduğunu söyledi ve buna yönelik ilaç kullanmaya başladığımda saclarimda aşırı derecede dökülme olduğunu farkettim doktoruma sorduğumda ilaçtan kaynaklı olduğunu söyledi ve dermatologa yönlendirdi oda plus gold şampuan önerdi yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ama hala fazla dökülme var ilaçları kullanmaya devam ediyorum biotin 50mg kullansam saclarima bi faydası olur mu??
  Dr.Atilla Kaya
  HP biotin 10mg kullanmanı öneririm

 • ÖmerCann says:

  Selamünaleyküm hocam merhabalar Ben Ömer 17 yasindayim benim saclarimda az da olsa dokulme ve kirilma var ayriyetten asiri derecede sac diplerim agriyor defalarca doktora gittim sacimdan 3-5 tel sac ornegi ve kan alarak arastirildi yanliz sonuclara gore hersey normal bisey yok buna nasil bir çözüm bulabilirim ne yapmam gerekir cevabini bekliyorum…
  Dr.Atilla Kaya
  saç nezlesi olabilir.aşırı sıcak su ve ısıl işlemlerden kaçın

 • Ceren says:

  Saçlarımda 2 senedir yoğun dökülme var. Saç miktarinda azalma belli olur derecede çok. Prozinc saç dökülmesi sampuanıni ve katran özlü sampuanı kullaniyorum. Birde prozinc saç dökülmesi losyonunu kullanıyorum 2 aydir. Napabilirim hiç dökülme azalmadi
  Dr.Atilla Kaya
  saç dökülmesine yönelik ürünlerin 3 ayda tam olarak etkisi ortaya çıkar

  • Sena says:

   Hocam saçlarımda inanılmaz bir dökülme var , kan değerlerim gayet normal. Mevsim geçişine bağlı olduğunu düşündük. Ne önerirsiniz
   Dr.Atilla Kaya
   hormonların ve sistemik hastalıklarıda göz ardı etmemek gerekir.mevsimselde olabilir

 • eda says:

  Doktor bey merhaba , saç düzleştiricisini çok sık kullanmam sebebiyle saçlarım çok yıprandı ve seyreldi.Kestirdim şimdi fakat düzelmesi ve eski hacmini kazanması için kaç mg lık biotin kullanmam gerekir.Ekstra dışarıdan kullanmam gereken başka ürün var mıdır ?
  Dr Atilla Kaya
  HPbiotin 10 mg kullanabilirsin.

 • Saçlarımmm says:

  Hocam Merhaba 27 yaşındayım saçlarım ön bölgeden saglı sollu dökülmeye başladı hele ekim kasım gibi cok daha döküldüğünü gördüm bende kazıttım acaba bi yararı olurmu sacları kazıtmanın usturayla,ve biotin 5000 mcg kullansam bi yararı olur mu bana nasıl bir tedavi önerirsiniz lütfen bu durum canımı cok sıkıyor Allah Rızası için yapılacak ne varsa söyleyin cevabınızı bekliyorum ..iyi çalışmalar
  Dr Atilla Kaya
  dökülme ön bölgeden olduğu için genetiktir.bu nedenle minoxidil yada procapil içeren sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

 • selin says:

  18 yaşındayım sınav stresi saçımı döktü baya seyreldi, solgar biotin 5 mg kullanıyorum dökülen saçlarım yeniden çıkar mı acaba?
  Dr Atilla Kaya
  Biotin tek başına dökülmeye etki etmez, markasının önemi yok

  • selin says:

   Biotinle birlikte babe saç yumuşatıcı ve babe dökülmeye karşı şampuan kullanıyorum ama?
   Dr Atilla Kaya
   dökülme nedeniniz önemli.tek başına biotin yetmeyebilir

 • büşra esma says:

  Hocam merhaba 18 yaşındayım ve saçlarım dökülüyor yani ortalama günde 30 tel ince telli bir saça sahipim işte ben biotin’i araştırdım kullanmak istiyorum. siz önerir misiniz o ilacı? uygu mudur bana?
  Op Dr Atilla Kaya
  HP 10 mg biotin kullanabilirsin

 • ERDAL T. says:

  Merhaba doktor bey, yaklaşık bir senedir saçlarım dökülüyor ama son 3 aydır yumak yumak on kısımda ciddi dökülme başladı herseyi kullandım ama dökülme azalmadı. Tahlillerde hersey normal çıkıyor.solgar Biotin 1000 mg aldım. Yanına çinko önerdiler. Ne kullanmam lazım sadece dökülmeyi bir an önce durdurmak istiyorum.
  Lütfen yardımcı olun.
  Op Dr Atilla Kaya
  dökülme tepe kısmında ise sadece genetik dökülmedir.buna yönelik düzenli tedavi almanız gerekir.genetik dökülme için hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsiniz.spreyi günde iki defa saçlı deriye uygulayacaksınız.günde iki defa tabletide alacaksınız.sadece biotin veya çinko kullanmanız yeterli olmaz.genetik tip dökülme tedavisi sabır ister.düzenli ilaç kullanabilecekseniz başlayın

 • muhammed says:

  hocam ben solgar vm2000 kullanıyorum. saçım kuru ve yıpranmış gözüküyor. solgardaki biotin miktarı da çok düşük. ekstradan biotin almalı mıyım? alırsam kaç mg yeterlidir?
  Op Dr Atilla Kaya
  en azından 5mg tamalamalısın

 • Aylin says:

  saçımdaki kaşıntı ve kepeklenmeyi seboderm şampuanla biraz da olsa önledim ama yağlanma ve dökülmem devam ediyor.Saçımın yapısı da değişti daha zayıf ve sönük biotin kullansam işe yarar mı?
  Op Dr Atilla Kaya
  eğer istediğiniz cevabı alamadıysanız DermoTTO losyonda kullanmaya başlayın.biotin kullanabilirsiniz.xpeciada olabilir

 • Pelin says:

  Merhaba benim ayak tırnaklarımda mantar var solgarın hangi ürününü kullanabilirim .
  Op Dr Atilla Kaya
  dermatologa görünüp mantar tedavisine başlamalısın

 • S says:

  Merhaba ben sivilce tedavisi için aknegen hapını kullanıyorum aynı zamanda solgar biotin kullansam bi zararı olur mu?
  Op Dr Atilla Kaya
  tam tersine yaraı olur.aknegen saç dökülmesine neden olacağı için bunu önler

 • Selçuk says:

  Merhaba,
  Benim saçlarımdan şikayetim güçsüz sönük ince telli olması ve erken yaşta beyazlamış olması saçların güçlenmesi ve canlı gözükmesi için tavsiyede bulunur musunuz.Beyazlamayı durdurmak veya yavaşlatmanın da bir çaresi varmı. Çok teşekkürler.
  Op Dr Atilla Kaya
  metionin ve biotin içeren ürünler kullanabilirsiniz

 • mesut says:

  3 ay düzenli olarak xpecia tablet kullandım fakat sonuç alamadım.
  Op Dr atilla Kaya
  DHT fazla miktarda yapılıyorsa etkinlik yetersiz kalabilir bu durumda lokal etkili spreylerden biriyle birlikte kullanmanız gerekebilir.%3-5 lik bir grupta bazen saç dökülmeine karşı üretilen ilaçlar etkisiz kalabiliyor.bunu deneyerek görmekten başka seçeneğiniz yok

 • Mercan Gamze says:

  Merhaba. Ben 15 yaşındayım. Bir nedenden dolayı saçlarımı çok kısa kestirmek zorunda kaldım. Saçlarım çok zor uzuyor .Sizce biotin kullanmalı mıyım? Yaşım biotin kullanmak için uygun mudur?
  Op Dr atilla Kaya
  biotin vücutta yapılan bir vitamindir.her yaşta kullanılabilir

 • Mamoste says:

  Hocam merhaba 3 ay önce saç ektirdim. Ekimden sonra biotin 5000 cmg günde bir tane aldım hala da almaya devam ediyorum. 40. Günden sonra da minoxil kullanmaya başladım. İki kutu biotin ve iki minoxil bitti. Saçlarımda çıkış başladı ancak ayva tüyü sayısı çok fazla. Bunlar kalınlaştırmak için doz artışına mı gideyim yoksa günde 1 biotin 2 sefer de minoxil kullanmaya devam mı edeyim. Biotini günde 2 kapsüle çıkarsam faydası olur mu?
  Şimdiden çok teşekkür ederim
  Op Dr Atilla Kaya
  biotin yerine xpecia alabilirsin çünkü saçın yapıtaşını oluşturan her maddeyi içeriyorminoxilide 2 defa kullanabilirsin

 • toprak says:

  Merhaba, benim saçlarım yaklaşık 5 yıldır dökülüyor. ve dökülmeye de devam ediyor. Salgor Bıotin 5000 mcg tavsiye ettiler ve bende kullanmaya başladım. Saçlarımın dökülmesini önler mi ? bir de tekrar çıkmasına yardımcı olur mu ? yada siz ne tavsiye edersiniz. Teşekkürler.
  Op Dr Atilla Kaya
  biotin tek başına dökülmeyi önlemede yetersiz kalır

 • nermin says:

  bana biotin markası önerirmisiniz hocam sacım uzamıyor hiç
  Op Dr Atilla Kaya
  HP biotin 5 mg kullanabilirsin

 • Xumar says:

  Hocam benim saçlarım çok kuru ve çok gec uzuyor ince telli sürekli kırılıyor bi kere boyadım tamamen kurudu ne yapmam lazım saçlarım böyle olunca her şeyden hevesim kaçır
  Op Dr Atilla Kaya
  HP 10mg biotin kullanabilirsiniz

 • huseyin says:

  hocam kafamda bir dünya sarı tüyler var ve aşırı derecede yağlanma var ve sakallarımın çene kısmında ve bıyıklarımda incelme ve dökülmeler var biotin işe yararmı sizce hangi biotini kullanmalıyım ve yağlanma için hangi şampuanı önerirsiniz.teşekkürler.
  Op Dr Atilla Kaya
  biotinle birlikte lokal spreyde kullanmanız daha iyi olur.kanlanmayı arttırarak beslenmeyi artırır.seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 • Sevgi says:

  Merhaba
  Saçlarım çok zayıf, ince telli, hacimsiz ve tararken bile çok acıyor.
  Tırnaklarımda zayıf ve kırılgan.
  Saç bakım için özel olan şampuanlardan kullansam da fayda alamadım. Önerinizi bekliyorum.
  İyi günler dilerim.
  Op Dr Atilla Kaya
  Doğuştansa yapacak en iyi şey kökten beslemek için biotin almak

 • ilkaysancak says:

  Merhaba hocam benm sacim bir aydir asiri dokuluyo hangisini kullanmam lazim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kan değerlerinize baktırıp dökülme nedeniniz tespit edilmeli

 • merve says:

  Mrb hocam benim saclarim 3 yildir tutam tutam dokulu tum tahlilleri yaptirdim tiroid hormon demir cinko tum degerlerim normal fakat dokulmem gecmio biotin kullanmamin faydasi olurmu? Kac mg kullanmam gerekio
  Op.Dr.Atilla KAYA
  erkek tipi dökülme olabilir.HP 10 mg biotin kullanabilirsin

 • Onur Karayel says:

  Merhabalar sayın hocam . 21 yaşındayim ve saçlarım aşırı derecede dökülüyor nerden baksanız saçlar 3 4 seneden beri dökülüyor çok onemsemiyordum ama artık bayagi fazla dökülüyor ve canımı sıkıcak hale geldi bu durum . 1 gün saçımi yikamasam fena derecede yağlaniyo ve yüzüm de aynı şekilde yaglaniyor . Bu durum neden kaynaklanabilir acaba . uzman bi doktor bana biotin 5000mg önerdi onu kullanıyorum ve yağlanma önleyici bir şampuan Babe markalı onu kullanıyorum . umarım etkisi olur . ve bide saçlarımı kazitmayi düşünüyorum sizce bunun bir faydası olur mu . son olarak hocam ne kullansam acaba dökülen saçlarım tekrar geri çıkar . şimdiden teşekkür ederim hocam . saygilar sevgiler olsun .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dökülme nedeninize göre ürün kullanmanızı öneririm.ama bilimsel olarak dökülmeyi önleyici ürünler olmalı.yağlanma fazla ise seboderm şampuan kullanabilirsiniz,genetik tipte dökülme varsa sadece biotin yeterli olmaz.dökülmeyle birlikte saç miktarı azaldığı ve saçlı deride aynı miktarda yağ salgılamaya devam ettiği için yağlanmayı daha çok hissedersiniz çünkü kıl başına düşen yağ miktarı artar.

 • Helin says:

  Merhaba
  Doğumlarından sonra çok saçlarım döküldü ve aşırı kilo aldım.
  Hangi vitamin ve genelde neyini tavsiye edersiniz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kadınlarda saç dökülmesinin en sık rastlanılan nedeni anemi olduğu için öncelikle kan değerlerinize baktırmalısınız.dökülme nedeniniz tespit edilince neden ne ise hem ona yönelik ürün hemde xpecia tablet kullanabilirsiniz

 • Sevda says:

  Tırnaklarim inceldi ve uzamiyolar.Hatta iki tanesinde değişik kırılma var ama diptarafta.Anca uzadı kayboldu.şimdide bir tanesi manikur yaparken dibinden kata ayrıldi.Ne önerirsinizz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  5 mg biotin alabilirsiniz

 • duygu says:

  merhaba hocam saçlarımın çok fazla yağlanmasından artık illallah geldi. yalnızca yıkadığım gün geceye kadar beni idare ediyor sonrası iğrenç ve saç tellerimde çok ince. internette gezibirken biotin kullanımının işe yaradığını gördüm. sizden onay almadan başlamak istemedim gerçekten etkisi oluyor mu ve ne kadar süre kullanılmalı birde ben antidepresan kullanıyorum ve biotinle birlikte kullanmamın bir zararı olur mu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sıkıntı olmaz kullanabilirsin.ama şampuanını değiştirmelisin

  • duygu says:

   hocam hangi şampuani denediysem bi süre sonra aynı sonucu verdi. şuanda çok dökülüyor ayrıca saçlarım. lütfen sizin önerebileceğiniz bir şampuan varsa bilgi verir misiniz ?? şimdiden çok teşekkürler
   Op.Dr.Atilla KAYA
   sawpoo şampuan kullanabilirsin.saça zararlı kimyasalları içermiyor ve saç için gerekli elementlerden zengin

   • duygu says:

    çok teşekkürler hocam sipariş verdim bile umarım sonuç verir. 10 mg da biotin kullanmaya başlayacağım beraberinde.

   • Ali says:

    Hocam ben prp ve mezoterapi saclarima uygulattim çok ince ve bakimsizlardi solgar 5mcg ile desteklemek istedim aldım kullanıyorum üçgundur cildimde pullanma ve çok küçük sivilce değil ona benze küçük yağ bezeleri gibi şeyler ellime gelmeye başladi ilk günden ne yapmam lazım şimdiden tsk
    Op.Dr.Atilla KAYA
    o etkiler biotinden değildir.ek olarak kullanılan boyar maddelerden olabilir.devam ederse kesebilirsiniz

 • ysm says:

  sayın doktorum,yazdım ama cevap alamadım sizden.50 yaşında bayanım,tahlillerimde demir yüksek çıkıyor vücuttan nasıl atılır demir fazlalığı ve tırnaklarımda kat kat ayrılmalar kırılmalar var bunun için biotin kullanabilirmiyim.demir yüksekliği ile sorun olurmu.cevabınız için şimdiden teşekkürler..

 • Zeynep says:

  Hocam merhaba,

  Haziran ayından bu zamana saç kıranla boğuşuyorum.3 ayrı dr gittim kafa derim olmak üzere kalcadan da iğne oldum. Yani sıra bitkisel yağlar ve sarımsak sürdüm hasta bölgelere. 3 ay sonra saçlarım tuy şeklinde çıkmaya başladı ancak asiri dokuluyo. E durmuyor. Tahlillerim güzel çıktı ama ne yaptıysam toparlanamiyorum. Artik saclarimin her bolgesinde dökülme başladı hem de yoğun şekilde ve bu durum beni sosyal yaşamadan çekti. Hocam ne kullanayım nasıl kullanayım imdat bu hastalıktan psikolojimi fena bozdu. Tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Çalışmalarınizda başarılar, saygilar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sadbe losyon ve hairforte sprey kullanabilirsin.ağızdanda 10 mg biotin almalısın

  • zeynep says:

   hocam cvp için tşk ederim ancak iki solüsyonu kombin halinde mi kullanmam gerekiyor?
   Op.Dr.Atilla KAYA
   hayır birini sabah birini akşam kullanabilirsin

 • Arda says:

  Hocam bu xpecia tableti nasıl kullanicaz. Yani direkmi yutcaz. Yoksa suylami
  Op.Dr.Atilla KAYA
  suyla yutun

 • NMSA says:

  merhaba benim saçlrım çok dökülüyor ve aşırı beyazlama mevcut. biotin testi yaptırdım 158 çıktı doktor solgar biotin 1000 verdi kullandım 220 ye çıktı ama saç dökülmem hala devam ediyor saçlarım bayağı açıldı diğer tetkiklerim normal sizce ne yapmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Başka bir sorun olabilir xpecia benzeri geniş spektrumlu bir ialça kullanabilirsiniz.

 • k.gizem says:

  İyi günler.benim saçlarım dökülüyor doktora gittim ama hiçbir sorun görülmedi stresten oldugu söylendi biyotin kullanmalımıyım.kullanmalıysam hangitürünü?
  Yardımcı olurmusun
  Op.Dr.Atilla KAYA
  5mg biotin alabilirsin

 • Elif says:

  Merhabalar 1 sene önce saç dökülmem başladı kansızlık varmış ilaç kullandım ve dökülmeye karşı şampuan losyon kullandım şuan saç dökülmem durdu küçük çok ince saclarım çıkıyor fakat onlar da dökülüyor sizce biotin kullansam çıkan saçlar güçlenir mi birde saçlarımda inceleme var sizce biotin bunlara iyi gelir mi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin 10 mg veya xpecia tablet kullanabilirsinşz

 • ahmet says:

  hocam meraba saçlarımda aşırı derece yağlanma dokulme var ve kulaklarımın ıçı burun kenarlarım yara gıbı oluyo bır cok kez doktora gıttım vıtamın eksıklıgıde yok hiç bı sorun gozukmuyo denildi. fakat bu sıkayetlerden bı türlü kurtulamadım bıotın kullansam faydası olurmu yardımlarınız için şimdiden teşekürler iyi çalışmalar.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağlanma için seboderm şampuan kullanabilirsin.biotin kullanabilirsin.ama dökülme nedenin tespit edilmeli

 • ecem erbek says:

  hocam merhaba bıotın kulalanmaya basladım fakat tek korkum sivilce veya tüylenme gıbı yan etkılerı varmı cogu ınsan sıvılce sıkayetınn d ebukunmus lutfen bılgı verırmısınız
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yanlış anlamışsınız.sivilce tedavisinde kullanılan ilaçlar biotin eksikliğine neden olur.oda saç dökülmesine neden olur

 • tuce says:

  polikistik over sendromu nedeniyle saç tellerinde incelme kolay kırılma ve yoğun dökülme yaşıyorum. tedavi ile ne önerirsiniz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lokal olarak minoxidil yada procapil içeren sprey ve xpecia tablet yada 10 mg biotin kullanabilirsiniz

  • Ahmet says:

   Mrb hocam. Ben bu aksam sac ektirdim on bolgeye 1 seansta 2756 kok ektiler. Doktor saclarin zayif biotin kullan dedi o ayva tugleride kararir uzar dahada sıklasir saclarin dedi. Sorum su ki o sari ayva tugleri gercekten kararir mi biotin kullaninca?
   Tesekkurler iyi calismalar
   Op.Dr.Atilla KAYA
   biotin tek başına yeterince etkilemez.beraberinde procapil yada minoxidil içeren spreyde kullanırsan anlamlı katkısı olur

 • derya says:

  mrb doktor bey .saclarım aşırı derecede yağlanıyor.kendımı bıldım bılelı boyle.hergun yıkAmak zorunda kalıyorum.ayrıca cok ınce tellı.bu aralar altında ense tarafında kepeklenmeler olmaya başladı.cok şampuan kullandım ama hıcbırı işe yaRAMADı.ne yapmam gerekıyor.teşekkur edderim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanmanızı öneririm

 • ozan91 says:

  hocam merhabalar iyi calısmalar biotinin sac kalınlastırma etkisi varmıdır varsa ne kadar süreyle ve kaç mg almalıyız?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kalınlaştırır.10 mg en az 3 ay kullanmalısınız.etkinliğin kalıcılığı için 6 ay kullanman gerekir

 • Zehra says:

  Merhaba ben internetten araştırdım ve bu ilacı buldum saçlarım çok işlem gördüğü için uzamıyor ve çok fazla dökülüyor ama bir ay önce roacutane kullanıdım acaba şimdide biotin kjllansam ciğerelerime bi zararı olurmu ? Yardımcı olursanız çok sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin vitamindir.ciğerlerinize zarar vermez.günlük 10 mg biotin alabilirsin

 • fatoş says:

  saçlarımda aşırı derecede dökülme var .kulak hizasında uzayıp duruyor uçları yıpranıp uzamıyor. saçlarımda ysğlanma var gün aşırı yıkamak zorundayım bütün testler temiz.sizce biotin kullanmalı mıyım kaç ml olanı kullanmalıyım ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seboderm şampuan ve 10 mg biotin kullanabilirsin

 • Ahmet says:

  Hocam ekilen alanda yıkamayı yaparken kanama olmaması için nelere dikkat etmeliyiz + kanı sulandıran maddeleri almamamıza rağmen yıkamadan sonra kanamanın kıl köklerinden noktacıklar şeklinde görünüp akmasına neden olan durumlar neler olabilir bu konuda bizleri aydınlatırsanız çok sevinirim saygılarımla Hocam.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Kanam olan kök ya düşmüştür yada yerinden oynamıştır ikisi de istenmeyen bir durum. Ekilen saçlara zarar vermemek için yıkamada bu iş için üretilen postop saç ekimi sonrası temizlik seti var onu kullanın

 • şeyma says:

  Hocam iyi günler 16 yaşındayım saçlarım çok sağlıksız ince telli ve seyrek çok fazla dökülüyor doktora gidip test yaptirdim demir eksikliği çıktı demirimin yükselmesi için ilaç kullanıyorum bi yerde biyotinin saçları iyi geldiğini okudum son 4-5 gündür de 5 mg biyotin kullanmaya başladım hergün bol su ile kullaniyorum ama biyotine doktor tavsiyesi ile başlamadım etkisi ne olur saçlarımı nasıl düzeltebilirim biyotik kullanımına devam edeyim mi lütfen bana yardımcı olun şimdiden çok teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin yan etkisi olmayn bir vitamin B7 vitamini kullanabilirsiniz.

 • aşkhanem says:

  Biotin saç çıkarıyo güzel ama diğer bölgelerde de tüğlenme yapar mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Biotin saç çıkarmaz ve diğer bölgelerde kıllanma yapmaz

 • aysel says:

  merhaba dun bır eczanede bulundum saclarıma analız yapıldı yıllara dayanan sac yıpranması mevcut nedenını bılmıyorum tabıkı. hıc doktora gıtmedım fakat saclarımın ınceldıgın ve alnımın acıldıgını farkettım eczanede analız yapıldıktan sonra dokulenlerın yerıne cıktıgını soledı ve bunu bıotınle guclendırmemız gerektıgını soyledıler bende solgar bıotın 5000 aldım dogrumu yaptım bılmıyorum benı bılgılendırırsenız cok sevınırım nezamna kadar kullanmalıyım ve sadece bıotın yetrlımı yanında baska urun kullanmalımıyım sımdıden tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tek başına biotin dökülmeye etki etmez, ek ürün kullanabilirsiniz ama öncelikle sorunun sebebini bir doktordan öğrenmelisiniz

 • suat says:

  hocam 16 yaşında saçlarım beyaz olmaya başladı 35 yaşındayım.ne yapmam lazım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yapacak pek bişi yok.biotin yada metionin içeren ürünler alabilirsiniz.beyazlık giderici ürünler kullanabilirsiniz

  • ayşe says:

   hocam merhaba.. ben 21 yaşındayım ve saçlarımın ön kısımları çok seyreldi. defalarca doktora gittim.geçen yıl biraz b12 eksikliği vardı ancak o da normale dönmüş,birkaç ay önceki doktor kontrolümde öğrendim. her kontrolümde hormonlarımın da normal çıkmasına rağmen erkek tipi dökülme varmış. bioxin fort falan kullandım ama nafile. şimdilerde de bitkisel yağlara yöneldim.(badem,zeytinyağı,hint yağı …) küçük küçük saçlar çıkıyor ancak çok inceler. ne yapmam lazım hangi ürünü almalıyım?
   Op.Dr.Atilla KAYA
   yağları kullanabilirsiniz ama hairforte sprey var onu araştırmanızı öneririm

 • aylin macit says:

  merhabalar , saçlarım cok ince telli diplerden gayet iyi ama omuz hizasına geldigi zaman uçlar kopmuş gibi büyüyor.yani üstler iyi uçları kötü .ne kullanmam gerekiyor.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  günlük 5 mg HP biotin kullanabilirsiniz

 • Tugceee says:

  Merhaba hocam
  Benim saclarim ince telli ve seyrek cok yavas uzuyo cok cabuk kiriliyo bende biotin kullanmak istiyorum ayrica tirnaklarimda soyulup kiriliyo enson tamemen kestim 3 hadta oldu hala uzamadi biotin kullancam ama kac mg dan baslamaliyim sizce ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hem saçta hem tırnakta sorun olduğu için 10 mg kullanmalısın

 • belgın says:

  ben şeker hastasıyım hap kullanıyorum bıotın hap olarak kullanabılırmıyım ..Teşekkürler..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  günlük alacağınız 10 mg biotin hem saç-tırnak sağlığınızı olumlu etkileyecek hemde şeker düzeyinizin dengelenmesine yardımcı olacaktır

 • erkan says:

  hocam i gunler dilerim 😀 1 ay once sac ekımı yaptırdım ama ılac lıstemde bıotın yokdu doktrum yazmamıs ama okudum kadar grdum kadarıyla saca baa fayadıs oluyor ozelııkle ekımden sanra takvıye ıcın benım sorum hangı mg baslıyım 5mi/10 mu hangosyle onerrsınız ve ne cok olsun ne az kaç ay kullnmam gerekır. igunler dılerım .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10 mg kullanmalısın

  • erkan says:

   hocam cevabınızdan once hp biotin 5 mg 100 adet sıparısı verdım kargolanmıs etkılı olması ıcın nasıl.kullanıyım sagolun hcm
   Op.Dr.Atilla KAYA
   5 mg lıktan günde 2 tablet alabilirsin

 • cem says:

  Merhabalar hocam ben saç ektireli 3 ay oldu.saç ektirdikten 6 hafta sonra kendi saçlarım özellikle yanlardaki saçlarımda sararma oldu ve saçlarda kökten yarıya kadarki kısmında zayıflama ve sararma oldu nedenini bulamadım cevabınızı bekliyorum selamlar. .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  açıklaması zor bir durum.enfeksiyon veya kan değerlerinizi bir araştırmanızı öneririm

 • kamil223 says:

  selam dr saçlarımı analiz tahlil ne varsa yaptı herheangi bir eksiklik yok genetik erkek tipi saç dökülmesi dedi biotin kullanayımmı kullanım yaşı nedir günde kaç adet alınır
  Op.Dr.Atilla KAYA
  erkek tipi saç dökülmesi ise tek başına biotin yeterli olmaz.10 mg alabilirsin

 • Kerem says:

  Merhabalar hocam,

  Ben 27 yaşındayım. Bundan 10 sene öncesine kadar saçlarım iyi durumdaydı. Ama şu an saçlarım seyrek, ince telli(dokunsam kopucak gibi) ve dökülüyor. Bu zamana kadar hep normal şampuan kullandım ama son 2 senedir sebamed kullanıyorum(saç dökülmesine karşı). Arkadaşım biotin kullanmamı tavsiye etti. Yorumlarda xpecia’da önermişsiniz? Ne yapmalıyım? Biotin alacaksam günlük ne kadar almalıyım? Teşekkür ederim şimdiden, kolay gelsin.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kullanacağınız ürünlerde dökülme nedeniniz önemli.genetik tip dökülmeniz yoksa biotin yeterli olmaz başka ürünlerde kullanman gerekir.saç kaliteni arttırmak için 10 mg alabilirsin.

  • Kerem says:

   Teşekkürler hocam,

   Saç dökülmem genetik değil, sonradan olan birşey. Biotin haricinde önerebileceğiniz ürün ya da ürünler var mı?

 • Evrim says:

  Atilla Bey Merhaba, xpecia tabletin hamileliğe etkileri nelerdir? Eğer olumsuz etkileri var ise hamile kalmadan ne kadar önce kullanımını bırakmak gerekir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1 ay önce bırakıp biotine başlayabilirsiniz

 • caglahh says:

  Merhaba. Ben 21 yasindayim saclarim 18 yasina kadar asiri gürdü ama suan cok zayif iki ay once yag bezesi ameliyati oldum ondan sonra iyice dokulmeye basladi suan dokulmuyor ama cok inceldi saclarm yasima gorede cok zayifim onunla bi ilgisi varmi bilmiyorum. Saclarim uzundu canlansin diye kisacik kestirdim ama gene ayni. Eski saclarim geri gelirmi.biotin kullanmayi dusunuyirum hangisinden almalym gunde kac tane kullanmam gerek. Simdiden tesekkur ederimm.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yetersiz beslenmeye bağlı olabilir.günde 2 tane xpecia tablet almalısın

 • ayça says:

  hocam merhaba,
  ben suanda roaccutane tedavisi görüyorum 4. ayımdayım. saclarım uzamıyor ve tırnaklarım kırılıyor soyuluyor. biotin kullansam bi zararını görürmüyüm tekrardan sivilcelenme gibi bazı sitelerde sivilcelenme yapıyor yazıyor. ve birde biotin kullansam günde kaç kapsul almalıyım? teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotinle sivilcenin ilişisi yok alabilirsiniz, günde bir defa alaınır 10 mg tablet alabilirsiniz.

 • saniye58 says:

  Iyi günler hocam saç dokulmesi sorunu yaşıyorum doktora gittim bana bitkisel karışım ve zinco isimli ilaç verdi hiç bir faydasi olmadı ve hala dökülüyor ne kullanmmı önerirsiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  procapil veya minoxidil içeren sprey ve xpecia tablet

 • burcu says:

  Merhabalar ben 28 yasındayım.13 yıldır saçlarımda dökülme var ve bu dökülmeler yüzünden saçlarım cok seyreldi özellikle tepede ve alnımın üst tarafında bayagı bir acılma oldu.Bu durum beni cok rahatsız ediyor defalarca doktora cildiyeye gittim birsürü bitkisel ilaç kullandım olmadı ayrıca ben şeker hastasıyım acaba hastalıgımdan dolayı mı dökülme oluyor diye araştırdım ama ilgisi çıkmadı.bu ilacı arkadasım kullanmıs ve onu son gördügümde sacları bayagı güclenmis ve cıkmıs hayret ettim.Yalnız herkeste bu saç cıkarma etkisini gösterir mi?ve ben bu ilacı kullamak istiyorum ama hastalıgımdan dolayı tedirginim bir yan etkisi olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  düşündüğünüzün tam tersi 10 mg biotin şeke hastalarında şekerin dengelenmesine olumlu katkı sağlar ve şekerin yan etkilerini engeller. ama dediğim gibi 5 mg değil 10 mg almalısınız, uzun süre kulanacağınız için 100 tablet içeren markalrı alın

 • ayşen says:

  Hocam normal dökülmesi olan biri xpecia kullanıp bıraktıktan sonra dökülme çoğalır mı yani öyle bi yan etkisi var mı ? Birde ne kdar süre kullanım gerekiyor ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dökülme çoğalmaz ama erkek tipi dökülmeyse ilaç bırakılırsa yeniden dökülme başlar bu tüm sa ilaçları için geçerli bir durum

 • ayşegül says:

  Merabalar hocam .saçlarım son 2 senede çok döküldü ve inceldi.en azından var olanların kalitesini artırmak için ne önerirsiniz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dökülme olduysa kalite artışı için alacaklarınız yetersiz kalır dökülmeye yönelik tedavi de olmalı.xpecia tablet kullanın hem kalite artışı olur hemde dökülme durur

 • gamze says:

  Merhaba. 21 yasinndayim.sac dokulmem ve azalmasi icin doktora gittim bana bebix evigen ve bepanthen ampul verdi.onlari kullandim. Yaklasik 6 aydir saclarim cok aazaldi.normal oranda dokulmesi var.ama tirnaklarim kat kat ayriliyor. Biotinin kac mg onerirsiniz ? Bana xpecia da onerir misiniz ? Tesekkur ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sadece tırnak sorunu olsaydı B7 vitamini alın derdim ama saç dökülmeniz de olduğu için xpecia alın, zerinde 1 ay sonra günde bir tablete düşürebilirsiniz yazar ama 6 ay sabah akşam kullanın

  • biotin says:

   biotin saçta da etkili bi madde değilmi? siz dahil biçok uzman biotin kullanmak gerektiğini söylüyo saçların güçlenmesi için ama şimdi neden sadece tırnak için etkili gibi bişeyler dedini biotine??
   Op.Dr.Atilla KAYA
   tırnak ta saç gibi keratin yapısındadır yani tırnağa iyi gelen saça da iyi gelir.

 • derya says:

  Meraba hocam .bn 1 sene önce zoretanin hapı kullandım çok gür olan saçlarım şuan heryerden eşit şekilde seyrekleşti .testler yaptrdm sadece d vitamini eksikliği çıktı ne önerirsiniz hocam lütfen yardımcı olun bu durum psikolojimi bozdu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  D vitamini eksikliği pek dökülme yapmaz zoretanine bağlı olabilir

 • huriye says:

  Hocam benimde senelerdir sacim dokuluyor gitmedim uzman kalmadi yaptirmadigim tahlilde kalmadi zaten sacta kalmadi 28 yasindayim suan sarimsakli.sampuan kullaniyorum kesti sac dokulmemi her hafta bir gecede cesitli yag karisimi bemiks revigen ampullerini.karistirim isitip sacima uyguluyorum yikadiktan sonra tekrar dokulme oluyor bemde biotin kullanmak istiyorum sakincasi olurmu saclarimin uzamasini istiyorum tabi kirilmadan bakimli olmasini istiyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakıncası olmaz faydası olur

 • iremm says:

  Merhabalar hocam saçlarımda koparak dökülme çok fazla 2 senedir dökülüyor azaldı seyrekleşti saçlarım cildiyeye gittim kan testi yaptırdım ve D vitamini eksikliğim çıktı. Bu yüzden mi dökülüyor sizce koparak dökülmeyi önleyecek saçlarımı gürleştirecek bir yol varmı ne kullanmalıyım ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  koparak dökülmeye B7 vitamini çok daha etkilidir

 • Alperen says:

  Iyi günler sayin hocam,
  Almanya da Foligain tablet var saç için . İçeriği TR deki Xpecia tablete benziyor mu ne dersiniz? Saygılarımla

 • Tuğba says:

  İyi günler benim saçlarım yandı boyadan dolayı tarak geçmiyo saçlarıma .. Acaba kullansam saçlarımın yapısı duzelirmi .vr kaç mg kullanmalıyım ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotinin etkisi köktendir ve şu an vücut dışında olan kısma etki etmez

 • mystique says:

  ben asiri sac dokulmesinden dolayi 1,5 aydir HPbiotin 5000mg her gun aliyorum.
  Nihayet sac dokulmem durdu diyebilirim cok etkili oldu

 • hazar says:

  Hocam ilk sorum saçım aşırı derecede kaşınıyor doktora gittim kamera ile saç derisine baktılar kristalimsi bir tabaka var iki farklı doktora gittim ilaçlar fayda etmedi birde aşırı derecede saçlarım dokuldu saçım var ama ön kısım da saç kaybı çok ne yapmam lazım ilginiz için teşekkür ederim şimdiden …
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sorunu tam anlamadım deridemi yoksa sadece dökülme sorunumu var

  • hazar says:

   Deri kısmında kristal kadar beyaz bir tabaka oluşmuş doktorun yazdığı ilaç ise bana ismi:KONAZOL bir tane daha kullandım ama onun ismini unuttum… Saç dökülmesine gelince evet var yan şakak kısmı baya açıldı bioxcin kullanıyorum 4aydır pek bir fayda görmedim …ilginize teşekkür ederim.

 • tuğba says:

  merhaba
  saçlarım hem dökülüyor hem de 2 günde yağlanmaya başlıyor.özellikle başın üst kısmında seyreklik oluşmaya başladı.biotin h kullanmaya başladım bugün.ve yanında tamamen bitkisel olan şampuan ve bakım serumu aldım.bu biotinin faydasını ne zamana kadar görebilirim acaba.ve dökülürken uzama da yavaşladı ayrıca
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin dökülmeye çok etki etmez kalite artışı sağlar
  bitkisel dediğiniz ürün nedir bilemiyorum ama tercihen bilimsel ürünler kullanın

 • Sones says:

  Hocam yağlanma problemi vardı ama yağlı egzamadan haberim yeni oldu. Ergenlik sonrası 18 yaşı geçince dökülme normalden fazla oldu ve hâlâ da öyle. Saw palmetto ve biotin 5mg olanları kullanıp climazol içeren şampuanla devam etsem?
  Bir de iki hafta önce boy uzun olduğu için kafamı kapının üst köşesine çarptım, 1 2 saat sonra çarptığım yeri ellediğimde yaklaşık 2 cm çapında bir bölge yağ tabakası olmuş, hani normalde eskiden hafiften kanar kabuklanırdı ama şimdi tamamen yağ görünce şaşırdım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o şişilik yağ değil pıhtıdır kendiliğinden düzelir
  yağlanam içinclimbazol içeren şampuan kullanabilirsiniz.

 • Gökhan Sones says:

  Atilla hocam yaş 26, tepedeki saçlar iyice gitti. Ön kısım açıldı, kurtarmak için son dönemler. Biraz şikayetler ve cevaplara baktım da yağlanma ve kaşıntı da var sanırım yağlı egzama var bende de. Yapmam gerekenleri sıralar mısınız? Ya da iletişime geçelim tedavi için..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her yağlanma yağlı egzama değildir dökülme döneminde yağlanmada artış olabilir, öncelikle bunu kesinleştirmelisiniz.

  • Gökhan Sones says:

   Hocam yağlanma problemi vardı ama yağlı egzamadan haberim yeni oldu. Ergenlik sonrası 18 yaşı geçince dökülme normalden fazla oldu ve hâlâ da öyle. Saw palmetto ve biotin 5mg olanları kullanıp climazol içeren şampuanla devam etsem?

  • Gökhan Sones says:

   Bir de iki hafta önce boy uzun olduğu için kafamı kapının üst köşesine çarptım, 1 2 saat sonra çarptığım yeri ellediğimde yaklaşık 2 cm çapında bir bölge yağ tabakası olmuş, hani normalde eskiden hafiften kanar kabuklanırdı ama şimdi tamamen yağ görünce şaşırdım

 • cansu says:

  Hocam lütfen bana yardım edin cosmed ürünü kullaliyrm ama saclarim dahada döküldü sacimin önü bide tepesi tamamen acildi napmaliyim ne kullanmaliyim.size nerden ulaşabilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bırakın ve güvenilir firmaların bilimsel olarak kanıtlanmış ilaçlarını kullanın

 • pelin cicek says:

  Yardım edin lütfen saçlarımı hep stresten yoluyorum resmen kel kaldim Tutamıyorum kendimi saçta uzamiyor artık ne yapmalı yim yardım edin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hipnoz yaptırın en iyi çözüm bu

 • melike says:

  İyi günler ben 18 yaşındayım şaçlarım inanılmaz derecede azaldı ve çok yağlanıyor bana önerebileceginiz ilaçlar nelerdir acaba ? Hemen alıp kullanmak istiyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  önce sorunu anlamak lazım yağlı egzama varsa önce o tedavi edilmeli sonra saç dökülmesine yönelik tedavi alın. şöyle bir yol izleyebilirsiniz cilimbazol içeren şampuan kullanın 1 haftada yağlanma düzelmezse bu durumda dermotto losyon kullanı.yağlanma düzeldiğinde dökülme yoksa başka bir şey kullanmanız gerekmez ama dökülme devam ediyorsa o zaman dökülmeye yönelik tedavi başlarsınız

 • salih says:

  Hocam Merhaba yeni saç ektirdim 5 gün oluyor biotin kullanmak istiyorum tavsiyeniz uzerine yalniz bunun bi markasi var mi bi eczane solgarin 10 mg var dedi alabilir miyim ve en az ne kadar kullnamaliyim bi de kullanimdan belli bi sure sonra biraktigimda kazanimlarimiz kaybolur mu son bi sorum biotinin vucuda bi yan etkisi var mi tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  solgarın 10 mg lığı yok yanlış anlamısınızdır yada 5 mg lık verecektir
  bıraktığınızda kazandıklarınızı kaybetmezsiniz

 • Merve says:

  Hocam merhaba.20 yaşındayım,geçen sene saçlarımı uzatmıştım ve stresli bir sene olmuştu benim için,saçlarım çok zayıfladı.kan değerlerime 1 ay süreyle iki kez baktırdım.ilkinde tsh’ım biraz yüksek çıktı,ikincisinde normal çıktı.ancak ikincisinde kulak enfeksiyonum vardı,ne kadar sağlıklı bir tahlil oldu bilmiyorum.lütfen yardımcı olun bana,saçlarım kalmıcak diye korkuyorum 🙁 solgar biotin yeterli olur mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır yeterli olmaz dökülmeye yönelik ilaç ta almalısınız

 • Handan says:

  Merhaba
  Benim saç dokulmelerim oldukça fazla. Saçlarımı kestigim zaman dokulmesi durur diye dusundum fakat hicbir sekilde bir değişiklik olmadı. Solgarin ilacini eczaneden alıp kullanmamda herhangi bir sakınca olablir mi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin tek başına dökülmeyi durdurmaz

  • Handan says:

   Ne yapmam gerekiyor peki ?
   Op.Dr.Atilla KAYA
   dökülemniz daha çok üst kısımlardaysa hairforte sprey kullanın, tüm kafadan dökülme varsa xpecia gibi geniş spektrumlu ilaçlardan birini kullanın

 • Filiz says:

  2 aydır doktor tavsiyesi üzerine telovium kullanıyorum yanında biotin kullanmamın bir sakıncası var mı? kan tahlili yaptırdım ve değerlerim normal.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  içeriğindeki biotin miktarı yok diyecek kadar az olduğu için ek olarak alabilirsiniz.

 • ayşe says:

  Merhaba, 27 yaşında bir bayanım. Erkek tipi saç dökülmem var çok fazla açılma var tepe kısmında. İnce telli çok az saçlarım. Dr gittim demir biotin değerlerim yerine geldi ama hala dökülme devam ediyor. Hormonal olduğunu söyledi. Doğum knt hapı ve minoksil önerdi ikisinide kullanamam çünkü gebelik düşünüyorum. Doğum knt hapı kalıcı çözüm değil zaten. Bir çözüm öneri var mıdır kel kalcam yakındaartık psikolojimde bozuldu. Tesekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hamilelik planınız varsa ürün kullanmamanız gerekir

 • Asli says:

  Merhaba,
  Yaşım 29. Lise yıllarında polikistik over hastalığım vardı. Adet düzensizliğim oluyordu. Fakat şimdi adetim düzeldi. Saçlarım normalde de ince telliydi, dökülme çok olmuyordu.fakat son 3 aydır inanılmaz bir dökülme var. Bütün tahlil sonuçlarım normal çıktı. Eczaneden Hairman şampuan ve serum önerdiler. Bunun yanında Biotin günde 1 tane.
  Faydası olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  testosteron hormonuna bağlı erkek tipi dökülme olabilir,
  ne yazıkki eczacıların bazıları kar oranı daha yüksek ama bilimsellikle hiçbir ilişkisi olmayan ürünler önerebiliyor, önerilenleri almadınızsa boşa para vermeyin
  dökülmenizin olduğu bölgeleri arif ederseniz ilaç önerebilirim

  • Asli says:

   dr. telovium tablet vermişti. eczacı size söylediklerimi önerdi. alnımın hemen üst tarafında seyrelme var :/ belli bi açıklık yok ama az görünüyor orası.

 • gülşen says:

  merhaba hocam ben 28 yaşındayım saçım çok fazla dökülüyor ve uzamıyor git gide seyrekleşiyor..eczaneye gittim bıotın 5000mcg önerdiler daha önce doktora gitmiştim kansızlık ve demir eksikliği fazla olduğunu söyledi..bana ne önerebilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ya hem biotin hem demir ilacı alaın yada tercihen her ikisi de bulunan ayrısca saçın yapım maddeleri olan keratin L sistin gibi maddeler olan xpecia tablet alın.

 • Serkan says:

  Biotin kıllanmaya sebep olur mu? Saç hariç diğer bölgelerde kıllanma yapar mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır biotin kıllanma yapmaz

 • Esra Babür says:

  İyi geceler .. Ben biotin kapsül 500 mcg aldım saçlarım uzamadığı için fakat çok büyük olduğu için yutmakta güçlük çekiyorum.Acaba kapsülü suya döküp içme yada farklı bir şekildi kullanabilme imkanım var mıdır ? Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kullanabilirsiniz sakıncası olmaz ama hp biotin 10 mg alıp ikiye bölüp kullanırsanız çok daha kolay yutarsınız vede daha ekonomik olur

 • gülcan says:

  Merhaba bir arkadaşim tavsiyesiyle biotin 5000g aldim yanliz eşimin yüksek derecede kilo kaybi var kilo almasi icin ne kadar faydasi olur yorumlara baktim sadece sac ve tirnak icin belirtiliyo yanlis bisey yapmayalim tşkrler… cevabinizi bekliyorum..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kilo almasına yadımcı olmaz

 • mervekln says:

  Merhabalar. Saçlarım bu aralar çok dökülmeye başladı.ve çok az saçlarım.hacimli dolgun degil. Ayrıca tırnaklarım çok yumuşak ve ince.cabuk kırılıyor. Bunun için biotin hapı mı icmeliyim. Önceden tahlil yaptırdıgım da kansızlık yok denmisti.demir eksikliğim yoktur o zaman dimi. Çinko ve biotin hapı ne önerirsiniz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10 mg lık biotin tabletlerinden günde 1 tane alın yeterli

 • hilal says:

  mrb
  bugun eczaneye medobiotin almaya gittim ama bana medobiohtin yani içinde h harfı var.acaba aynı özellikteler mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  orijinal olanında H harfi yok, bir harf fazladan bir şey olmaz sony Xperia telefonla İxperia telefon gibi yani 🙂 İxperia da telefon yanı sıra televizyon, radyo hatta çift hat bile var

 • merve says:

  Merhabalar, onikolizis teşhisi koyuldu bugün tırnaklarımın soyulması, kırılması ve uçlarının sararması yüzünden. sebamed hand and nail cream, nail-balsam dermoskin ve biotin 10mg tablet almam söylendi. biotin genellikle saç için kullanıldığını gördüm. sizce tırnaklarım için de işe yarar mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçla tırnağın yapısı aynıdır ve biotin ikisini de aynı şekilde etkiler tek fark tırnak sorununda 6 ay kullanmak gerekir

  • merve says:

   peki bu kremlerin bir faydası olur mu? . sebamed hand and nail cream, nail-balsam dermoskin? fiyat olarak çok pahalılar

 • Ramazan says:

  Hocam Merhabalar.. Yaşım 22 saçlarım da dökülme başladı ön kısmı açılmaya başladı çok zayıf saç dipleri 1 tane biotin 1000 lik aldım acaba bu benim sorunumu çözer mi ? YADA sizin önerebileceginiz birsey var mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1000 mcg lik biotin çok düşük bir doz, 10 mg alabilirsiniz ama tek başına biotin saç döklmesnde yeterli etki gösteremez

  • Ramazan says:

   Pekâlâ ben yapmalıyım ki eski saçlarıma kavuşmak için ?
   Op.Dr.Atilla KAYA
   % 3 procapil içeren spreylerden birini kullanın yanında biotinin 10 mg lık tabletlerinden yada xpecia tablet kullanabilirsiniz, 1 mg düşük kalır

 • rouctane says:

  Hocam merhabalar. Ben yaklaşık 2 yıl önce rouctane kullanım Yüzümdeki sivilceler için. Yaklaşık 3-4 aydır çok fazla olmasa da saçlarım dökülüyor. saçlarım biraz seyrek oldu. ve bu da bende fazla stres yapıyor. Geçen bi saç bakım uzmanı saç ım için vitamin kullanmamı tavsiye etti. Siz ne kullanmam gerektiğini söyler misiniz ? Ve rouctane saça karşı olan yan etkilerini söyler misiniz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  B7 vitamini saç vitaminidir 10 mg lık tabletlerden günde bir tane alabilirsiniz.

 • murat says:

  II günler Atilla bey genetik dökülme nasıl anlaşılır ve nasıl tedavi edilir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  üst kısımlar dökülürken ensede dökülme yoksa genetik dökülmedir

 • Ali says:

  merhabalar Sn Atilla Hocam.giderek seyrelen ve cansızlaşan erkek tipi dökülme var tepemde.sarışın oldugum içinde çok belli oluyor.dökülmeyi engellemek için ve cansız saçları güçlendirip kalınlaştırmak için ne kullanabilirim? teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçı güçlendirmek için biotin kullanabilirsiniz ama dökülme varsa xpecia tableti araştırın

 • tunc says:

  sayın hocam selamlar ve saygılar sunuyorum.saclarım zayıf ve ince dokülme az oluyor yas 35 1000mikro gram biotinden sabah aksam 2 kez kullansam uygunmudur yoksa tavsiyeniz nedir teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10 mg lık tabletten günde bir tane alın

 • Dertli says:

  Hocam benim saçlarım çok seyreldi. Abiminkiler hiç dökülmedi. Doku uyar ise ondan bana saç nakli yapılabilir mi? Nerede yapılabilir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kardeşten saç nakli yapılmaz, doku uysa da çok ağır ilaçlar kullanmak gerektiği için yapılmaz

 • su says:

  Merhaba. Ben çocukluğumdan beri tırnaklarımın 2 hatta 3 kat şeklinde yırtılarak kırılmasından dolayı araştırma yaptım ve saçlarımda da aynı şekilde kırıklar ve yıpranma olması sonucu solgar biotin (1mg) kullanmaya başladım. Yaklaşık 10 gün kadar oldu kullanmaya başlayalı ve 3 aylık kullanım olması gerektiği söylendi eczane ve doktor tarafından. Sizce doğru bir yöntem mi? Ben özellikle tırnaklarım dolayısıyla kullanıyorum. Ne kadar sürede faydasını görebilirim. Şimdiden çok teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1 mg pek etki etmez tırnak sorunlarında 10 mg kullanılması önerilir

 • zeynep says:

  merhaba benim saçlarım gayet sağlıklı çok şükür… ama daha hızlı uzasın istiyorum günde 1 mg biotin içsem yararı olurmu acaba…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1 mg ın pek etkisi olmaz 2 mg alın

 • Fatma says:

  Merhaba ben Fatma tırnaklarımda yaklaşık 15yıldır mantar var bir türlü iyileşmiyor.denemeğim bişey gitmediğim doktor kalmadı.bunun yanılırsa saçlarım dökülüyor uzamıyor yanık gibi görünüyor.buda yetmezmiş gibi şimdide saçımda saçkıran oldu kafamın bir bölümü kel pisikolojim bozuk.solgar biotini bende kullanıyorum işe yararmı tırnaklarımda üzülürken şimdide saçkıran beni mahvetti çokkötü durumdayım lütfen yardım edin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kalite artışı sağlar ama mantara etkisi olmaz

 • sinan says:

  selam hocam
  4 aydır mınoxıl kullanıyorum buna ek olarak bıotin kullanmaya karar verdim. Saçlarım normalden fazla dökülmüyor ama yine de üst tarafları yanlara göre seyrek ve güçsüz.
  Sizce kaç mg tercih etmeliyim ? Teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10 mg lık tabletlerden günde bir tane kullanın

 • hülyaaa says:

  hocam merhabalar benim kaşlarımda ve kirpiklerimde dökülmeler oldu uzama sürecini hızlandırmak için biotin almayı düşünüyorum önerir misiniz faydası olur mu. yüzde kıllanma yaparmı peki kullanırsam. bunun dışında son olarak hp biotin mi almalıyım solgar biotin mi. yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin kalite artışı sağlar, kıllanma yapmadığı yönünde yayınlar var
  hangisi ekonomikse onu alın hepsi aynı maddeyi içeriyor,birde biotin etkisi 2-3 ayda ortaya çıkar onu düşünerek çok tablet içeren tercih edilebilir

 • creative says:

  hocam sakallarım ince ve heryerde yok bu ilaç işe yarar mı sakallarımda artış olur ve kalınlaşır mı ? veya bunu sağlamak için bir öneriniz var mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır hiçbir işe yaramaz,sakalın kalitesini belirleyen hormonlar ve genetik yapıdır.

  • creative says:

   sakal için testesteron hormonu artırmak gerekli sanırım bunun için doktora başvurmam gerekir değil mi ?

  • muhammet says:

   iyi günler hocam 18 yaşındayım günde 100 den fazla saç teli dökülmelerine maruz kalıyorum bunun için bana prp tedavisini önerdiler bende size danışmak istedim napabilirim lütfen yardımcı olun 🙁
   Op.Dr.Atilla KAYA
   bence PRP nin çok faydası var ama sadece yapana var yaptırana herhangi bir yararı olmaz.bilimsel ürünleri araştırıp kullanın,uzak durun o tür bilimsel süs verilmiş para tuzaklarından

 • elif says:

  Merhabalar saçlarım döküldüğü için doktora gittim ve bana solgar 1000 mg lik vitamin verdi. İki gündür kullanmaya başladım ama özellikle yüzde tüylenme yapmasından korkuyorum. Biotin tüylenme yapar mı??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1000 mg değil 1000 mikro gramdır yani 1 mg dır ve size pek faydası olmaz çünkü biotin saç dökülmesini pek etkilemez 1 mg da çok çok dşük bir doz.10 mg kullanırsanız kalite artışı olur ama dökülmeye o da pek etki etmez.
  10 mg biotin kullananlarda bile kıllanama olmaz

 • Tuğçe says:

  Merhaba hocam sogar bıotin 5000 mg ilaç aldım ezaneden bugün sonra internetten araştırdım herkez bi yorup yapmış vücudu kıllanma olurmu gerçekten sonuçta vitamin hapı değilmi bide benim overkistim var 16 yasımdan beri adet düzensizliğim var 2 yıl daine 35 kullandım bi işe yaramadı slarım zayıfladı 23 yaşındayım saç derim kaşınıyor parlama ve seyrekleşti derim gözüküyo ve bebek saçı gibi ince kan değerlerime bakarırsın normal sampuan çok sık değiştirdim.bu ilacı kuşlanmalımıyın kullanmaktan da korkuyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tarifiniz erkek tipi dökülmeye benziyor,over kistinde olabiliyor.bu durumda biotin yeterli gelmez

 • mesut demir says:

  hocam benim saçlarımda aşırı yağlanma oluyur ne yapmam gerek cevaap verirseniz sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağlı saçlar için önerilen şampuanlarla en pratik şekilde düzelir

 • ANIL I. says:

  Merhaba doktor bey erkek tipi saç dökülmesi nedeniyle 6 aydır minoxil kullanıyorum.Ancak hala saç dökülmelerim devam ediyor.Biotin’le minoxil’i birlikte kullansam bir faydasını görürmüyüm?Kullanmamı önerirseniz biotin’i kaçlık almalıyım?Bir de yılan yağı saç dökülmelerinde etkili olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yılan yağı aldatmacası bir dönem piyasayı vurdu çekildi,işe yaramaz
  6 aydır etki etmediyse devam etmeniz anlamsız % 3 procapil içeren spreyleri araştırın,biotin ek olarak yarar sağlar

 • zafer91 says:

  iyi günler. Hocam 22 yaşındayım saç kaybım var şakak ve şakak üstlerinden geriye doğru ilerleyen şekilde.Babam ve amcalarımda kellik mevcut dolayısıyla genetik olduğunu düşünüyorum.Şu an saçlarım seyrek ve ince telli minoxcil ve priorin ile geçen sene dökülmeyi durdurup telleri kalınlaştırabilmiştim 4 aylık kullanarak. Ama artık priorin in etki etmediğini hissediyorum. Solgar biotin i okudum bir iki yerde ama siz expecia daha çok öneriosunuz gördüğüm kadarıyla, bu durumda bana ne önerirsiniz hocam. İyi çalışmalar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  mixilin etkisi zamanla azalır artık etki etmiyor şeklinde hissetmeniz bundan olabilir,tek başına biotin dökülmenize pek etki etmez

 • Handanpeyzaj says:

  Merhaba hocam.ince telli saçım var. Ayrıca saçlarım çok yavaş uzuyor. Başlangıç olarak Biotin hangi ürünü önerirsiniz.Daha sonra hangi üründen devam etmeliyim. Bu ürünü ne kadar süre alabilirim. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ne alırsanız alın en az 3 ay devam etmelisiniz,10 mg lık biotin tablet kullanabilirsiniz ama xpecia tablet daha etkilidir.

 • mert says:

  benim saç dökülmem 19 yaşında başladı şimdi 21 yaşındayım saçlarım çok gürdü yinede gür(yani saçlarım dökülüyo dediğimde hala daha saçların gayet iyi diyorlar)2 senedir dökülmesine rağmen . ancak eskisine göre elle bakıldığında farkedilecek derecede üstler yanlara nazaran azaldı alında çok az açılma oldu.bioxcin,agonist,bir sürü yağ kullandım yinede dökülüyo ne önerirsiniz dökülmeyi durdurmak yada minimuma indirmek için?

 • mert says:

  biotin bi vitamindir diyebilir miyiz yani yan etkisi olmayan bişey gibi kabul edebilir miyiz?birde biotin sadece beli markaların ürettiği öyle eczanelerde çeşit çeşit bulamayacağımız bir ürün mü?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin B7 vitaminidir bazı ülkelerde H vitamini de denir,fazlası idrarla atıldığı için sorun olmaz,her eczanede vardır,alırken eczacının önerdiğini değil 100 tablet olanları tercih edin

 • Ferhat says:

  Merhaba benin saçımın ön ve üst kısımları inceldi ve hafiften genel olarak seyekleşti önceden saç derimi göremezdim şimdi saç diplerimi görebiliyorum bu benim psikolojimi etkilemeye başladı saç kalitem açıkcası çok düştü bunun için xpecia tablet ve biotin tablet ikisini aynı andamı kullanmalıyım yada ikisinden birini kullancak olsam hangisini kullanmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler 😉
  Op.Dr.Atilla KAYA
  xpecia da biotin var ayrıca dökülmeye etkili ürünler de var onu tercih edebilrisiniz.

 • şule says:

  saçlarım çok gür ve canlıydı yaklasık 4-5 ay ıcınde yarısı dokuldu ve heryerden esıt seyrelmeye basladı doktorum tahlil yaptı ve hıcbır sorun cıkmadı bana verdıgı hap da 90 tl gıbı bır fıyat ne yapmayalıyım sızde bıotın kullansam ıse yarar mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tek başına biotin yeterli gelmez ama alacağınız ilaçta iotin de olmalı xpecia da biotin var bir araştırın diğer içerikleride iyi görünüyor

 • mine says:

  saçlarım gerçekten çok dökülüyor ve asırı yavas uzuyor. hatta uzamıyor. uclarda da asırı kopma var. yandaki ön tarafımdaki saçlar seyrekleştı. bana ne önerirsiniz. demir eksikliğim de var. dermotoloğa gittim verdiği seyler bi işe yaramadı.
  -çinko şurubu zinc
  -ferrum fort hap 30 tane
  -neuvitan 50 mg hap
  siz ne önerirsiniz.
  33 yasındayim saclarımı hala omuzlarıma kadar uzatabilmiş değilim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  xpecia tableti araştırın tüm bunların yanı sıra dökülmeyi önleyici maddeler de var,

 • Dudu says:

  Bende yaklaşık 2 haftadır 1000mcg kullanıyorum günde tek tablet alıyorum acaba 2 tablete çıkarsam uzamada ve güçlenmede daha iyi olurmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet daha etkili olur ama bitince direkt 2 mg lık olan marka alın daha ekonomik olur 🙂

  • beyvolt says:

   hcm mrb bende hp biotin 2 mg günlük bi tane alıyorum bunu sabah akşam alıp günlük 4 mg a çıkarsam daha çabuk fayda sağlar mı uzamada ve ya diğer etkilerde?

 • Şeyma says:

  Merhaba, benim saçlarım demir eksikliğinden dolayı dökülüyor. Ayrıca çok ince telli ve zayıflar. Biotin kullanmak istiyorum. 1000mg yoksa 5000mg mı kullanmam gerekiyor ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  demir eksikliği varsa xpecia tableti araştırın içinde demir ve biotin yanısıra asıl döküşmeye etkili ürünler var,tek tabletle daha iyi sonuç alabilirsiniz

 • asunur 06 says:

  lazer epilasyon yoptırıyorum.saçlarım zayıfladığı için biotin kullanmak istiyorum acaba ücut tüylerimde de artış olur mu?
  teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  günlük 10 mg kullananlarda böyle bir sorun olmamış

 • büşra says:

  merhaba hocam ben 4 yıldan fazladır sac dokulmesıyle ugrasıyorum bır suru doktora gıttım ve bana erkek saç tipi dokulmesı dedıler saclarımın on ve yan kısımları tamamen kel kalmıstı bende cok taktım ve saclarımı kazıttım daha bır hafta oldu kazıtalı ve bu ilacı kullanıyorum tabıkı yanında bıtkısel yaglar falanda kullanıyorum cıplak kafya herhangı bırsey yapılack bsy önerıyor musunuz yada benım gıbı durumdakı kısılere ne orersınız ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun cok ıhtıyacım var umarım kazıtmakta ıse yarar allahtan kapalı ve bekar bır bayanım 🙂 şimdiden tesekkr ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  üzülerek söyleyeyim kazıtmanın hiçbir faydası olmadığı bilimsel olarak kanıtlandı,diğer taraftan biotin dökülmeyi durdurmaz sadece kalite artışı sağlar
  yine aynı şekilde dünyadaki hiçbir yağ saç köküne ulaşamayacağı için saç dökülmesinde etkili olamaz
  felaket tellalı gibi yazdım ama gerçek bu 🙁
  bilimsel ürünler kullanın

  • büşra says:

   teşekkür ederim hocam ama suan yeni yenı saclar cıkmaya basladı hadı hayırlısı bakalım 🙂

 • Salih says:

  Hipertroid rahatsızlığı olan biri için rahatsiz edici bir özelliği var mı solgar snh ın
  Teşekkür ederim ilginiz için

 • Salih says:

  Merhaba ben yurt disindan yaziyorum. Saclarim cok ince ve haliyle dokuluyor. Solgar snh tavsiye etti kullanan bi arkadasim. Yalniz mide rahatsizligim var biraz. Sikinti olusturur mu. Bir de tiroid hormonuna etkisi var mi veya nasil. Kolay gelsin.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  midenizi rahatsız etmez
  tiroid hastalığının tipine göre farklı şikatler yapabilir araştırabilirsiniz.

 • Salih says:

  Merhaba,

 • nihal says:

  ben saçlarım ve tırnaklarım için solgar ın biotin b7 olarak aldım üzerinde 50 tablet yazıyor fakat 41 adet çıktı 9 taneden ne kar yapacaklar onu sormak istedim yetkililerin cevabını bekliyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  böyle bir hata çok seyrektir ama mümkün sanırım kurum yada satın aldığınız yerle görüşmelisiniz.

 • Batuhan says:

  merhaba 15 yaşındayım ve saçlarım beyazlıyor hatta yarısı beyaz görenler dalga geçiyor bende bunun üzerine eczaneye gittim ve derdimi anlattım eczacı ise bana biotin 5000 mcg verdi . bu ilacın beyaz saça faydası olabilirmi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sanmam

 • melis says:

  merhabalar saçlarım gür ve sağlıklı tek sorunum yavaş uzaması kuaför olan eşimin yaptığı hata yüzünden şuan çok kısaldı bu kadar kısa saç hiç kullanmadım ve kendime yakıştıramıyorumda biran önce uzamasını istiyorum ne önerirsiniz lütfen bana yardımcı olun benim için çok önemli 🙁
  Op.Dr.Atilla KAYA
  abartılı beklentiye girmeden biotin kullanabilirsiniz.

 • ceren says:

  Hocam saçlarımda röfle var senelerdir üst üste koyu renge boyattım sonra oriyal ile açtım. zaten saçlarım çok ince tellidir ve çok geç uzar (2 ayda 1 cm kadar)şimdi solgar biotin 1000 mcg aldım sabah akşam 1 er tane içsem bana yeterlimidir. daha fazla içebilirmiyim. fazlasının bir zararı olurmu. gebelikte kullanımında bi sakınca varmıdır ve gebelikte içilen folik asit ile birlikte kullanımında bir sorun olurmu. birde ben günlük zindelik için stres yorgunluk ve uykusuzluktan dolayı yaşanan halsizliğim için vitamin desteğide almak istiyorum. biotin ile birlikte kullanımında herhangi bir sakınca varmıdır? durumum çok acil, cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  amerikada her hamile bayana günde 5 mg öneriliyor kullanabilirsiniz,solgar veya başka marka farketmez,HP biotini de araştırın daha uzun süre gider çünkü aylarca kullanacaksınız

 • ahmet says:

  iyi günler hocam benim saçlarım tam yedi yıldır aşırı yağlanıyor ne kadar doktora gittiysem çare olmadı genetik stres vb diyorlar saçlarımın ön kısımlarının büyük bölümü seyreldi ve saçtellerim çok ince ayrıca saç derimde şeker tozuna benzer aknelerde oluşuyor hergün iki defa yıkamak zorunda kalıyorum artık saçlardan vazgeçtim yağlanma beni çok rahatsız ediyor acaba solgar biotin kullansam bi faydası olurmu lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotinin ciddi etkisi olmaz

 • SİBEL says:

  Merhaba,
  Saçlarım doğuştan ince telli ve zayıf. Gürleştirmek ve uzamasına yardımcı olmak için Solgar Biotin 1000 mcg kullansam faydası olur mu? Kilo alma,tüylenme gibi yan etkileri var mı? Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  faydası olur ama yetersz kalabilir
  çok konuşulsa da kıllanma yan etkisi olduğu yönünde bilimsel veri yok

 • Cemre says:

  Merhaba. Benim saçlarım çok ince Telli güçsüz ve az. Bu ürünü günde ne kadar almalıyım. ve ne kadar uzun sürede kullanmalıyım. Saçlarımın güçlenmesine yardımcı olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  günde bir tablet 10 mg almanız yeterli olur

 • zerrin says:

  merhaba benim saçlarımda kaşlarımda ve kirpiklerimde dökülmeler var doktora gittim stresten oldugunu söyledi banada yardımcı olabileceginiz bir ürüün var mı kaşlarım ve kirpiklerim çok cansız duruyor dökülmeden dolayı aşırı şekilde boşluklar var ayrıca tırnaklarımda çizgili oldu ve saçlarımda hızla beyazlaşıyor yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sanırım ayrıntılı araştırmak lazım

 • Semra says:

  Merhaba,benim saçlarım dökülüyor hemde çok avuçavuç kel kalmaktan korkuyorum önler daha zaldı. Her eczaneye danışıyorum farklı bişey öneriyolar lütfen bana gerçekten etki edebilecek güvenebileceğimbir ürün önerirmisiniz.. Yılın belli zamanlarında daha çok artıyor ve bazen kepeklenme çıkıyor ne yapmalıyımyerdım istiyqorum..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin yeterli olmaz
  bence bu kadar yoğun dökülme varsa dermatolog kontrolünde olmalısınız

 • eczacı says:

  sizde solgara karşı bir antipati oluşmuş sanırım bide eczacınıza aldırmayın demek ayrı ayıp yakısmamış
  Op.Dr.Atilla KAYA
  muadillerinin en pahalısından daha pahalı bir ürüne pahalı demenin neresi ayıp anlamadım.örneğin 5 mg swanson biotin tablet 100 tablet içeriyor ama 50 tabletlik solgardan daha ucuz üstelik ikiside Amerikan malı.

 • adaada says:

  benim aşırı şekilde tırnaklarım soyuluyor.limonlu zeytinyağı,sertleştirici kalyon oje,e vitamini içeren oje kullandım ama yine sonuç alamadım.eczaneye sordum solgar biotini önerdi fakat hangisini almalıyım 1000 mg mi,5000 mg olanımı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tırnak sorunlarında bu dozlar yetmez, 10 mg lık biotin kullanın birde solgar gereksiz pahalıdır eczacınızın yönlendirmesinden etkilenmeyin.

 • osios says:

  bakıyorum arkadaşlardan bazıları 1000 pg kullanıyorum diyor cevap veren arkadaş yok pg değil mcg (mikro gram) olacak diyor.hayır kardeşim ben de aldım ve 1000 pg yazıyor ve ben işi içinden çıkamadım.. 1000 pg kaç mg dir ve kaç tane içmeliyim cvp veren olursa sevinecem
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1 gram=1000 miligram
  1 miligarma= 1000 mikro gram
  1 mikrogram= 1000 nanogram
  1 nanogram = 1000 pikogram
  yani 1 mg = 1 000 000 000 pikogram dır

 • aslan says:

  merhabalar hocam benim kafamda baya saç var fakat kafamın yan tarafları ve arka kısmındaki saçlar baya kalın telli fakat başımın tepe tarafında onbinlerce saç olmasına rağmen çok saçlar inceldi, saç dökülmesi vitaminsizlikten dolayı kaynaklanıyor bunun için hangi hapı ve micro gramını kullanmam lazım, hocam Allah aşkına bana yardımcı olun, yoksa kel kalacam 🙁
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10 biotin olabilir ama yetersiz kalabilir,xpecia tableti araştırın

  • aslan says:

   tekrar merhaba hocam tavsiye ettiğiniz biotin 10 mcg ve xpecia’yı araştırdım çok iyi ürünler, ince saçlarımı kalınlaştırmak için en az 6 ila 8 ay kullanmayı düşünüyorum, peki baya maliyetli olduğu için 8. ayın sonunda bırakınca yine saçlar incelir mi veya dökülür mü? en çok korktuğum şeydir bir ürünü ömür boyu kullanmak, maddi bakımdan para yetmez ayrıca bir ilaca ömür boyu mahkum kalmak zor iş! 🙁

 • Ozan says:

  Methaba,
  Son 1 yildir herkesin hayran kaldigi saclarim dokulmeye ve cansizlasmaya basladi.
  Bugun fark ettim ki tepem baya bir acilmis.
  Nedir ne degildir anlayamadim?
  Biotin kullansam sac dokulmesi durur ve yeni saclar cikar mi dokulen yerlerde?
  Biotin ise yaramazsa ne kullanmami tavsiye edersiniz?
  Tesekkurler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tek başına biotin kalite artışı sağlar ama dökülmeye çok etkisi olmaz
  bölgesel olarak % 3 procapil içeren spreylerden birini kullanıp ek olarak biotin alabilirsiniz.

 • zeynep says:

  Merhaba. Son 2 aydır saçlarım avuç avuç dökülmeye başladı. Banyodan sonra ya da gün içinde farketmiyor, ne zaman elimi saçıma götürsem bir avuç saç akıyor resmen. Evin her yerinde saçlarım uçmaya başladı. Ne tavsiye edersiniz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bilisel ürünler kullanmalısınız xpecia tableti araştırın

 • erkan says:

  benım erkek tıpı sac dokulmem var 10 senedır dokuluyor onlerı baya acıldı ne kullanmamı onerırsınız
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben % 3 procapil içeren spreylerden biri yanında 10 mg biotin veya tercihen xpecia tablet öneriyorum

 • özge says:

  saç dökülmesi için 1000 pg yazanı kullanıyorum sizce yeterli midir değilse öneriniz nedir acaba
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10000 mcg düşük bir miktar saha fazla alabilirsiniz.yada günde 2 alabilirsiniz.

 • ömer says:

  benim saçlarım 2senedir dökülüyor önlerinde biraz açılma ve üstlerde seyreklik var eczacı bana cosmed şampuan ve biotin önerdi saçlarımda çok fazla kepek var ve ensemdeki saç telleri uzarken anlımdaki saç telleri çok yavaş uzuyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu önerilenlerin dökülmeye etkisi olmaz
  bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış ürünleri tercih edin

 • secil says:

  merhaba saç diplerimde bebeklerde görülen konaklara benzer deri döküntüsü ve aşırı saç dökülmesi oluyor.bir iki yıl öncesine göre saçlarım yarı yarıya azaldı inceldi ve uzamıyor..
  solgar formula snh kullanıyorum.henüz bir fayda göremedim.
  bununla beraber biotin kullansam olur mu ?
  ne marka kaç mg önerirsiniz
  gün içinde alımı nasıl yapmalı sabah öğlen akşam aç tok ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  konak benzeri belirtiler ve dökülme varsa seboreik dermatit olabilir bu durumda dermotto diye bir losyon var onu kullanabilirsiniz yada tercihen bir dermatologla görüşebilirsiniz,ne aldığınız ürün nede biotin sorununuzu çözemez.
  HP Biotin güvenilir firma ürünü ayrıca içinde 100 tablet var onu tercih edebilirsiniz.

 • merve says:

  merhaba benimde nerdiyse 1 yıla yakındır saç dökülmem var bütün tahlillerim normal doktorlar stresten kaynaklı olabilir diyorlar. biotin solgarı 5000 mcg olanını aldım.birde doktorun verdiği telovium vitaminide var onunla beraber kullansam olurmu yoksa ikisini de tek tek mi kullanayım.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her ikisi de dökülmenizi durdurmaz bunlar daha çok kalite artışı içindir.

 • gamzelibayan says:

  mrb bende uzun süredir saç dökülmesi var bu yüzden saçımın ön kısmı açıldı.saç çizgim duruyor ama açılma baya var.demir,b12 düşük ;T4 hormonu yüksek.uzun süredir saçım bu durumunda; gözle görülür bir değişme yok bende eczaneden solgar biotin 5mg lık (günde 1 tablet)ve vıchy’nin Dercos enerji şampuanı (içeriği: amınexıl,pp,b5,b6 vitamini var) aldım.sizce solgar biotin 5mg lık tablet benim gibi saçında açılması çok bir bayanda işe yararmı yada bildiğiniz şaç çıkaran bir ürün biliyorsanız tavsiye edermisiniz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sebep demir,b12 düşüklüğü veya t4 yüksekliği ise asıl onları tedavi ettirmelisiniz biotinin ve şampuanın faydası olmaz ama anlattığınız dökülme tipi daha çok erkek tipi düşündürüyor.

  • gamzelibayan says:

   Evet hocam buyüzden cildiyeye gittim bana:zinco’nun çinkosu,ferplex fol (folikasitli) 2 ilaç yazdı.Şimdi hocam günde 1tane c vitamini

   • gamzelibayan says:

    1 er tablet:çinko,biotin(5mg) ve demir solüsyonu tüketiyorum.Takdir ederseniz hocam sağlam midem olmasına rağmen rahatsızlanıyorum.biotinden ve c vitamini bırakayım mı ;vıchy’nin Dercos enerji şampuanıyanı sıra Minoksil %5 mavi olanı öneriyorlar,Hocam genç bir bayan için saç çok önemli söyleyin bana ne yapacağim.Farkındaysanız kafam çok karışık biran önce olmasada kesin çözümü ulaştıracak tedaviği söyleyebilirmisiniz yada ankarada tavsiye edebileceğiniz bir doktor ve nerde çalıştığı hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

 • Cevap bekleyen müşteri says:

  Ben biotini kullanalı yaklaşık 1 hafta oldu ama hiç bir gelişme göremedim.Üstelik 5000 mg olanı aldım.Bu ürün etkisini ne kadar zamanda gösteriyor? Şimdiden cevap için teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2-3 ayda ortaya çıkar,tabi birde ne beklediğiniz önemli

 • anna says:

  merhaba,ben daha once solgarın biotinin kullanmıştım.hipotroid hastası oldugum icin sac kaybı tırnak kırılması için doktor verdi.5000mcg olanından.sonra ekonomik degil diye eczaneden healthy america markalı ürünü aldım 120 kapsül.3 ayrdır da onu kullanıyorum ama sanki cokda etki etmiyor.solgarı kullanırken cevremden iltifatlar alıyordum bunda cok bir degisiklik goremedim.siz hepsi aynı ürünlerin demişsiniz ama sanırım bazılarında”wheat” “silicone” var bazılarında yok.birde eczacı solgar daha kaliteli demişti farkı bende hissettim.yanılıyor muyum?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kalite tabiki önemlidir ama içindeki madde miktarıda önemli,120 tablet olan 1000 mcg madde içeriyorsa 5000 mcg olanın beşte biri kadar etki eder.
  hp biotini araştırabilirsiniz üreticisi de güvenilir
  biotin dışındakiler dolgu maddesidir ve etkisini değiştirmez

 • Maya says:

  Merhaba tırnaklarım aşırı derecede inceldi ve kat kat soyuluyor dipden kırılıyor saçlarımda ince
  Telli ve dökülme var solgar biotin aldım 1000 pg lik günde iki keremi kullanayım
  Yoksa bir tane yetermi başlangıç olarak içinde 50 kapsül var ayrıca iştah
  Açarmı ne kadar süre kullanmam gerek bilgi veririrseniz sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin iştah açmaz
  günde iki alabilirsiniz ama bir sonrakini alırken 5 mg alın,HP biotin alırsanız onda 100 tablet var boşa pahalı ürün almayın

 • Kararsız says:

  Biotin 5000 mg 1/2 şeklinde kullanmamı söyledi doktor. Fakat kapsül olduğundan bölemiyorum. 2 günde bir 1 kapsül alsam aynı şeye denk gelir mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  aynı olmaz ama kullanabilirsiniz,bir dahaki sefere bölünebilir tablet alın Hair Pharma ürünleri bölünebilir tablettir.

 • finans says:

  yaklaşık 10 gündür 1000 pg 50 kapsul biotin kullanıyorum

  1,5 yıldır saçıma ne fön çektiriyorum ne de boya veya röfle yaptırıyorum. saçlarım 10 yıl öncesine kadar çok gürdü ve çokcabuk uzardı.ancak son yıllarda uzaması durdu ince ve kırılgan bir duruma girdi sanki yapısı değişti.bıotın kullanmadfan önce yaklaşık 10 gün öncesine kadar ise inanılmaz bir dökülme sözkonusu idi.biotın kapsul kullanımı ve bıoksın sampuandan sonra bir nebze azaldı.
  50 gün sonunda bu bıotını devam ettirmem de sakınca varmı ,fazlalığı sorun yaratırmı ya da ara vermek gerekirmi nekadar süre sonra ara verilmesi veya sağlıklı ve çabuk uzaması için min kaç kapsul kullanılması gerekir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1000 pg (piko gram) değil mcg (micro gramdır diğer bir yazımlarda 2 mg dır) bu kadar belirgin kalite kaybında genellikle 2000 mcg öneririz,bu kutu bittikten sonra 2 mg lık tabletlerden günde bir tane alarak devam edebilirsiniz.uzun süre kullanmanızda sakınca yok.

 • çiçek says:

  Merhaba aşırı derecede saçlarım dokülüyor ve kırılıyor tırnaklarım soyulup kırılıyor doktora gittim biotin eksikliğinden kaynaklandığını söyledi verdiği ilaç çok pahalı 100,00 tl üstünde bana acil olarak etki edecek solgarın önerdiğiniz bir biotin takviyesi varm Teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  solgarın biotini en pahalı olanı,
  0.3mg ile 10 mg arasında çok biotin var bunların hiçbiri 10 tl değildir.sizin sorununuza 10 mg gerekir 100 tabletlik formları var en ekonomik olanı o.

 • emre says:

  merhaba benim saçlarım doğuştan ince telli acaba solgar 1000 mg kullansam bir fayda görebilirmiyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2 mg kullanmanız daha iyi olur ya solgardan günde iki tane yada 2 mg lık tabletler var onlardan günde bir tane alabilirsiniz bu arada solgar bu sınıfın en pahalısıdır çünkü kutuda 50 tablet olan tek biotin solgarda var diğerleri 60-100 tablet

 • esra bugs says:

  teşekkürederim yazım yalnışım içinde kusurabakmayın solgar biotin 1000mcg demek istemiştim..
  bu ürünü yalnız kullanarak isediğim sonucu elde edebilirmiyim yoksa yanında ek ürün kullanmalımıyım?

 • esra bugs says:

  merhaba cildiye dktruna gittim ve ve bana aşırı saç dökülmesi,tırnaklarımdaki zayıflık şikayetinden dolayı biotin yazdı.eczanede solgar 1000pg olanı verdi henüz kullanmaya başlayamadım biraz araştırmak istedim.merak ettiğim şey vücudumuzum saç dışındaki bölgelerine etki edip etmediği,kilo vb. gibi bi yan etkisi varmı?
  ayrıca sabah tok karnına ve tek olarak kullanmam sölendi?
  Admin
  biotin kaliteyi eskiye yaklaştırır bu sebeple vücut kıllarınızda kalite artışı beklenmez
  biotinin kilo yapma yan etkisi yok
  1000 pico gram yazmışsınız o 1000 micro gram olacak

 • cengiz says:

  internette satılan biotinler daha ekonomik eczanede sadece solgar vardı internetten alsam olurmu
  Admin
  ne farkeder biotin biotindir ama güvenilir firma ürününü güvenilir siteden almak kaydıyla 🙂

Yorum Yap Soru Sor

babi