Xpecia Tablet Kadın

H vitamini (B7 vitamini –biyotin) saf tablet olarak bulunduğu gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bazı tebletlerde de bulunmaktadır.Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tabletlerden yoğun ve bilimsel verilere dayanarak oluşturulmuş içeriği sayesinde en fazla reçete edilen xpecia tablettir. Xpecia tablette 500 mcg biotin bulunmaktadır.Diğer kalite artırıcı maddelerle birlikte oldukça iyi sonuç alınması beklenebilir.

xpecia-bayan-tablet

Xpecia bayan tablet içendeki diğer maddeler

Saw palmeto(meyve)    150 mg DHT oluşumunu engelleyerek saç dökülme sebebinin oluşumunu durdurur.

Ginkgo biloba(yaprak)   40 mg saç kökündeki kan dolaşımını artırır

Biotin                          500 mcg saç uzama hızını ve kalitesini artırır

Pantotenik asit              50 mg saçın uzama dönemi olan anageni uzatır

Folik asit                      0.4 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Zink                              15 mg hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir

Magnezyum                 10 mg çinko ile birlikte fonksiyon görür

L Sistin                        20 mg uçtan kırılmalrı engeller

Keratin                        40 mg saçın yapım maddesidir

Ferrum                        20 mg Kansızlık tedavisinde kullanılır

Bayanlarda sık rastlanan saç dökülme sebeplerden en sık teşhis edileni kansızlıktır xpecia bayan tabletin muadil ilaçlardan en önemli farklarından biri içieriğin de kansızlığı tedavi eden demir bulunmasıdır.Saçın hammmaddesi olan keratin in en fazla bulunduğu ilaç xpecia bayan tablettir.Menopoz dönemi kadınlar erkek formundan daha iyi cevap alabilir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi
Xpecia tabletin içeriği oluşturulurken dökülmenin nedenleri göz önünde bulunudurulmuş
Şöyle ki; Kadınlardaki dökülmelerden % 50 kadarı erkek tipi dökülmedir, buna yönelik olarak sa palmetto, önemli bir kısmı demir eksikliği anemisi sebebiyledir bunun için de optimum dozda demir eklenmiştir. Kırılarak dökülmeleri engellemek için de saçın yapım maddeleri olan keratin, L sistein, eser elementlerden saçla ilgili olan çinko optimum dozda eklenmiştir.

Xpecia kadın Tablet Nasıl Kullanılır
İlk 2-3 ay günde iki doz alınmalıdır, iki tablet aynı anda alınabileceği gibi sabah akşam olarak da alınabilir. Yemekten sonra alınması önerilmektedir ancak aç karnına alınmasında da sakınca yoktur. 3 aydan sonra günde tek tablete düşürülebilir ancak istenilen kalite elde edilemediyse sürekli günde iki tablet alınabilir.

Xpecia Nereden Alınır
Tabi ki bütün ilaçlar gibi en doğru yaklaşım eczaneden alınmasıdır ancak internetten alınmasında da ciddi bir sakınca yoktur. İnternetten alımlarda üretici firmadan alınması kargo sorunları yaşanabilecek sorunların yaşanmasını engeller.

22 Responses to “Xpecia Tablet Kadın”

 • Elif ada says:

  Merhaba benim 4 aylık bebeğim var emziriyorum saçlarım aşırı derecede dökülüyor demir eksikliğim ve hipotroidim var ama yıllardır var yeni olan bir durum değil. Merak ettiğim emzirirken expecia tableti kullanabilir miyim
  Dr. Atilla Kaya
  Emzirme döneminde sadece biotin yani B7 vitamini kullanabilirsiniz, kan değerlerimize baktığın aneminiz olabilir

 • Layla says:

  Merhabalar sorum şu xpecia yeni formülle sarıla sunduğu ürünü aldım ve 5 gündür kullanıyorum be sindirim sistemim altüst oldu fmf hastasıyım saçım ataklarda aşırı dökülüyor bu yüzden kullanmaya başladım ama önceden 6 ay kullanıp bıraktığım xpeciada bu sorunu yaşamamıştım. Nedeni ne olabilir?
  Dr.Atilla Kaya
  xpecia da bir değişiklik yok.içeriğinde vitamin,mineral ve saçın yapı taşını oluşturan maddeler var.doktora görünmelisinz

Yorum Yap Soru Sor

ayam