Swanson Biyotin

Resmi ithalatı olmayan swanson biyotin Amerikadan el altından getirilip resmi olmayan şekilde  satılmaktadır bu sebeple eczanelerde bulunmamaktadır.Resmi ithalatı olmadığı için merdiven altı diye tabir edilen çakma ürünlerin üretilip piyasaya sürüldeğü yerlerde üretilip satışa sunulduğu bilinmektedir.Swanson biyotin sahte üretimlerinin sahte olmayanlarından ayırt edilmesi mümkün olmadığı için alırken satıcı firmanın güvenilirliğine dikkat edilmelidir.

Swanson Biotin çeşitleri;

Tek mg formuyla tablet sayısı farklı 2 çeşidi vardır

Swanson Biotin 5 mg (5000 mcg) 100 Tablet

Swanson Biotin 5 mg (5000 mcg) 30 Tablet şeklinde 2 çeşidi vardır.

İçeriğinde 5 mg olması sayesinde saç uzama hızını artırmak yanında saçta kırılma,çatallanma,parlaklığını yitirme,sönükleşme gibi kalite kaybı gibi sorunları düzeltir,saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bilimsel ilaçların etkinliğini artırarak daha iyi sonuç alınmasını sağlar.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Tüm saç ürünlerinde olduğu gibi 3 aylık kullanım önerileceğinden.

Swanson Biotinin diğer etkileri;

Saç sorunlarıyla birlikte yada bağımsız olarak tırnak sorunları (çabuk kırılma,yumuşama,beyaz lekeler oluşması,kat kat ayrılma) içinde 5 mg biotin oldukça etkili olur.

Plastik şişelerde olduğundan,şişe içinde nem alıcı olsada geride kalanların nem sebebiyle etkiniliğinin azalmaması için yutulacak tablet alındıktan hemen sonra kapağı sıkıca kapatılmalıdır.

Gerek saç gerekse tırnak sorunlarında en az 3 ay alınmalıdır, daha ekonomik olabilecek 100 tabletlik formu tercih.Biotin vücutta kısmen depo edildiği için çok düzenli kullanım gerekmez,ilk 3 aydan sonra günlük doz yarım tablete düşürülebilir veya günaşırı bir tablet alınabilir.

Swanson biotin fiyatı ithal edildiği için (bu gurup ürünlere % 25 civarı vergi eklenir) Türkiyede üretilenlerden biraz pahalıdır ama reklama ciddi para ayıran ithal diğer ürünlerde olan GNC ve solgardan daha ekonomiktir.

Yorum Yap Soru Sor

babi