Biotin Plus

Yurt dışında üretilen aynı isimli ürünün Türkiye’de üretilmiş taklididir. Yurtdışındaki tamamen farklı olduğu için taklit olduğu görülmektedir. Yani resmi yolla ithal edilmiş bir ürün değildir. Kutu incelendiğinde logo olarak da Türkiye’de saç ürünleri konusunda yoğunlaşmış ilaç üreticisi Hair Pharma’nın logosunun bire bir taklit edilmesi de ürünü tereddütlü hale getirmektedir. Ağızdan kullanılan ilaç alırken üretici firma ve ürün güvenilirliği iyi değerlendirilmelidir.
Buradan sonrası ürünün satış sitesinden alınıp değiştirilmeden eklenmiştir.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Biotin Plus Özellikleri

Biotinin Saç Dökülmesine Etkileri
Saçın anagen süresini uzatır.
Saça rengini veren melanini salgılayan melanositleri uyarak saç beyazlamasını daha geç olmasını sağlar.
Saç kalitesini artırarak kırılarak dökülmeleri saçın çatallanmasını önler.
Saç telinin kalınlığını artırarak daha dolgun görünüm verir.
Saçın uzama hızını artırır. Bu alınan doza bağlı olarak % 30-40 düzeyine kadar çıkabilir.
Biotinin saç üzerindeki bu olumlu etkisi saç ekimi sonrasında şok dökülmeyi azaltır ve şok dökülmeyle kaybedilen ekilen saçların daha erken çıkmasını sağlar.
Kuaförlük hizmetleri olan boyama, perma, ısıyla düzeltme gibi işlemlerin saça verdiği zarara saçın dayanma gücünü artırır.
Biotin saç üzerindeki etkisi net bilinen bir vitamindir (B7 vitamini-H vitamini) bilindi üzere vitaminler uygun dozda alınması halinde zararı olmayan kimyasal yapılardır. Buna karşın saç sorunu toplum içinde çok yaygın bir sorundur. Saç sorunlarına yönelik alınan tedavilerde mutlaka destek amacıyla alınmalıdır.
Biotin dozunun ne olacağı konusunda farklı görüşler olsa da en yaygın inanış saçtaki sorunun yoğunluğuna göre günde 2 mg ile 5 mg alınması yönündedir. 1 m’lık tabletler daha çok sorun olmayan saçta kalite artışı için önerilir.
Biotin saç gelişimine katkı sağlar ama genetik dökülmenin sebebi olan DHT hormonunu baskılamaz. Bu nedenle özellikle genetik dökülme varsa DHT yi baskılayan asıl tedavinin yanında destek olarak alınmalıdır. Tek başına biotin sak dökülmesinin durdurulmasında yeterli gelmeyecektir. Saç dökülme sorununuz varsa biotine ek olarak bölgesel uygulanan procapil içeren spreylerden birini ya da minoxidil içeren spreylerden birini kullanmanız doğru olur.

2 Responses to “Biotin Plus”

 • Esma says:

  Merhaba 25 yaşındayım ve saçlarım yoğun bir şekilde dökülüyor yaklaşık 5 senedir Demir ilaçları kullanıyorum son bir yılda kullanmayı bıraktım ve dökülmeler gözle görülür şekilde arttı bu durum piskolojimide bozuyor çok gür bir saç yapım vardı şimdi ise mat cansız yıpranmış ve seyrek bir görüntüye sahip. Bir cildiyle uzmanına gittim kan tahlili yaptı farklı bir Demir ilacı verdi onu kullanıyorum ama dökülüyor ve bu gün saçlarımın beyazlamaya başladığını farkettim ön kısımlarımda arkalarda da varmı göremiyorum ilerlememesi için önlem almak istiyorum lütfen yardım edin ailede beyaz saç sorunu yok teyzem 75 yaşında ve saçları hala siyah lütfen bana bir fikir verin
  Dr Atilla Kaya
  içeriği zengin olduğu için xpecia tablet kullanabilirsiniz.beyazlamayı geciktirmek içinde HP %mg biotin alabilirsiniz

 • neslihan says:

  biotin ve b12 vitamini aynı beraber kullanmam sorun yaratırmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sorun olmaz

Yorum Yap Soru Sor

sapi