Solgar Biotin

Solgar firması gıda takviyesi ürünleriyle tanınan ve bu konuda çok sayıda ürünü olan bir üreticidir. Kapsül şeklinde ürettiği iki farklı formda biotin bulunmaktadır.  1000 mcg (1 mg) ve 5 000 mcg (5 mg) şeklinde iki farklı dozdadır.

Bunlardan 1 mg lık olan daha çok sorunsuz saçlarda kalite ve uzama hızını artırmak amaçlı önerilirken 5 mg yıpranmış sorunlu saçların tedavisi ve saç dökülmesinde uygulanan bilimsel tedavilere ek olarak önerilir.

Kullanılan ürüne bağlı olarak saçtaki olumlu değişmeler 3 ayda ortaya çıktığı için alışılmış olarak çoğu firma ortalama üç aylık doz şeklinde 100 tabletlik kutularda sunulurken Solgar bundan farklı olarak 50 kapsüllük şişelerde sunulmaktadır.50 kapsüllük üretimin mantığı bir kişiden elde edilecek geliri % 100 artırmak olabileceği gibi kişinin kullanmayı bırakacağını düşünerek gereksiz ürün kaybının önüne geçmek olabilir.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Solgar Biotin Özellikleri

Gerek şişe üzerinde gerekse Solgar resmi sitesinde biotin kapsülün içeriğindeki biotinin kullanım yerleri, etkileri, yan etkileri veya fazla alınması durumunda ne yapılacağı konusunda hiçbir bilgi verilmediği için buraya eklenememiştir. Bu sayfadaki biotinle ilgili bilimsel veriler başka sitelerden alınarak sayfaya eklenmiştir.

Plastik şişelerde olduğundan,şişe içinde nem alıcı olsa da geride kalanların nem sebebiyle etkinliğinin azalmaması için  yutulacak kapsül alındıktan hemen sonra kapağı sıkıca kapatılmalıdır.

Solgar Biotin Fiyatı

Solgar biotin fiyatı değerlendirmesi; Benzer dozlarda üretilen diğer firma ürünlerinin yarısı sayıda kapsül içermesine karşın fiyatı muadillerine kıyasla daha fazladır. Bu durum firmanın tüketiciye rahat ulaşmasından kaynaklanıyor olabilmektedir. Fiyat/kullanım süresi ve etkinlik açısından değerlendirildiğinde GNC biotin gibi gereksiz pahalı sınıfa girmektedir. Bu kadar pahalı olmasını izah edecek bilimsel dayanaktan yoksundur. Firmanın kendine güveni burada en önemli etken olabilir.

01.12.2011 tarihinde resmi sitesindeki solgar biotin kapsül perakende satış fiyatları.

Solgar biotin 5 mg (5000) mcg 50 kapsül fiyatı :94.50 TL

Solgar biotin 1 mg (1000 mcg) 50 kapsül fiyatı: 57.50 TL

183 Responses to “Solgar Biotin”

 • Okan says:

  Merhaba hocam. 25 yaşındayım saçlarım çok döküldü genetik olarak, saç ektirdim. Şimdiye kadar hiç vitamin desteği almadım. Tırnaklarım ince, ekilmesine rağmen saçlarım da öyle. Sizce biotin çare olur mu? Hangisini kullanmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Atilla Kaya
  günde 2 tablet xpecia kullanmanız daha etkili olur

 • Toygar says:

  Sakal cikmiyor yaşım 18 kullansam işe yararmi 5000 lik
  Dr.Atilla Kaya
  sakal çıkmaması kıl kökü ile ilgilidir.kıl kökü yoksa sakal çıkmaz.ama ailede sakal gelişimi ve tamamlanma yaşını araştırın.

 • Ayşe says:

  Hocam hp biotin 0,5 mg ilacı hangi eczaneye sorduysam yasaklandığını ve artık satılmadığını söylediler nerden bulabilirim ya da başka bir marka önerebilir misiniz
  Dr.Atilla Kaya
  ilacı üreten hairpharmanın satış sitesinden alabilirsiniz

Yorum Yap Soru Sor

anjing