Archive for the ‘Biotin Çeşitleri’ Category

Biotin Şurup

Saç ve tırnak sağlığı için gerekli olan Biotin ya da diğer adıyla B7 vitamini bugüne kadar genellikle tablet, sprey ve kapsül formunda üretilmiş olup, Hair Pharma firması saç sağlığı alanında yaptığı başarılı çalışmalara bir yenisini ekleyerek Türkiye’de ilk defa Biotin Şurup formunu geliştirmiştir. HP Biotin markası ile ürettiği yeni ürün daha çok çocuklar için geliştirilmiş olup, aynı şekilde tablet formunu kullanamayan yetişkinlerde bu ürünü kullanabilir.

Şurup Formu

HP Biotin Şurup Nedir?
Daha çok erişkinlerde kullanılmaktadır. Fakat çocuklarda meydana gelen biotidinaz eksikliklerinde B7 vitamini tedavisi az önce de dediğimiz gibi hayati önem arz etmektedir. Biotidinaz eksikliği düzeyine bağlı bir şekilde saç sorunları, tırnak ve deride kalite düşüklüğü gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Hatta daha da ağır sorunlar meydana gelebilmektedir.

İçeriği
1 mili litresinde (1 cc) 1 mg (1 mili gram 1000 mikro grama eşittir) B7 vitamini içerir.
Tatlandırıcı olarak suni tatlandırıcı veya glikoz şurubu değil doğal pancar şekeri içerir.
Lezzet artırıcı olarak çocukların en iyi tolere ettiği portakal aroması kullanıldı.

Önerildiği Durumlar
Tüm saç, tırnak ve deri kalite kayıplarının önlenebilmesinde önerilmektedir. Kullanım ihtiyacı rastgele değil, herhangi bir sorun varsa çözümü için doktorla görüşülmelidir. Görüşme sonrasında doktorun tavsiyeleri ile kullanılması gerekmektedir. Özellikle küçük yaşlarda görülen biotidinaz eksikliği çok farklı düzeylerde olabildiğinden buna bağlı şekilde kullanılacak dozda değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısıyla doktorun yapacağı kan tahlilleri doğrultusunda doğru gördüğü dozda kullanılmalıdır.

Biotin şurubun sahip olduğu özellikler
1 mili litresinde 1 mg B7 vitamini içerecek
Tatlandırıcı olarak suni tatlandırıcı veya glikoz şurubu değil doğal pancar şekeri içerir.
Aroma olarak çocukların en sevdiği portakal aroması kullanılacak.

Biotin Şurup Kullanım Alanları
Kullanımı doktor önerisiyle olmalıdır, doktor önerisi ile kullanılabilecek sorunlar şunlardır;
B7 vitamin eksikliği
Biotidinaz enzim eksikliği
Saç kalite kaybı
Tırnak kalite kaybı

 

Biotin Eksikliği ve Şikayetler ?

Biotin eksikliğinde karşılaşılan en sık şikayetler, cilt sorunlarıdır. Biotin, aynı zamanda vücuttaki yağın işlenmesinde kullanılan bazı enzimlerin üretilmesinde de gereklidir. İşte bu enzimler eğer yeterince üretilemezse, yağ asitleri de sentezlenemezler. Bu eksiklik ise cilt hücrelerinin yenilenmesini engeller. Bu sürecin sonucunda da ciltte kuruluklar ve de solgunluk görülebilmektedir.

Biotin takviyesi için gıda takviyelerinden faydalanacağız gibi, biotin bakımından zengin gıdaları da tüketebilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki, bu gıdalardan bazıları kalori, kolesterol ve yağ içerikleri nedeniyle her bir insan için beslenmelerinde uygun görülmeyebilir. Biotin bakımından zengin gıdalar arasında, ekmek mayası, tavuk ciğeri, yer fıstığı, fndık, ay çekirdeği, yumurta, badem, fesleğen yer almaktadır. Aynı zamanda, mercimek, maydanoz, bezelye, brokoli, pirinç, nohut ve yulaf da biotin içeren diğer gıdalara örnektir.

Biotin eksikliğinde, şikayet olarak en sık dile getirilen sorunlar ise saç tellerinin incelmesi, mantar enfeksiyonları, saç tellerinin kırılması, seboreik dermatit (aşırı kepenlenme), saç dökülmesi, uyuşukluk, kaşıntı gibi sorunlardır.

Biotin eksikliğinin ise bir çok nedeni olabilir. Ama genelde, uzun süreli antibiyotik kullanımı, sindirim sistemi sorunları, düzenli ve aşırı alkol tüketimi, yetersiz beslenme, sigara alışkanlığı, protein eksikliği gibi sorunlar ana nedenler olarak gösterilmektedir.

Biotin Şurup hakkında daha detaylı bilgi almak ya da ürünü satın almak için :

http://satis.hairpharma.com.tr/14-hp-biotin

Biotin Plus

Yurt dışında üretilen aynı isimli ürünün Türkiye’de üretilmiş taklididir. Yurtdışındaki tamamen farklı olduğu için taklit olduğu görülmektedir. Yani resmi yolla ithal edilmiş bir ürün değildir. Kutu incelendiğinde logo olarak da Türkiye’de saç ürünleri konusunda yoğunlaşmış ilaç üreticisi Hair Pharma’nın logosunun bire bir taklit edilmesi de ürünü tereddütlü hale getirmektedir. Ağızdan kullanılan ilaç alırken üretici firma ve ürün güvenilirliği iyi değerlendirilmelidir. Read the rest of this entry »

Biotin Şampuan

Şampuanlar temelde saçın temizliği için kullanılır bunun yanı sıra saçlı deri sorunlarının çözümü ve saç kalitesini artırmak amaçlı aktif maddeler konarak artı temizlikten farklı etkilerde elde edilebilmektedir.

Saçlı deri sorunlarından ki bunlar aslında bir saç hastalığı değildir. Kepek, aşırı yağlanma, seboreik dermatit, kırılma, saçta matlık, saçın hızlı uzaması gibi  durumlarda şampuanların etkili olması beklenir. Read the rest of this entry »

Swanson Biyotin

Resmi ithalatı olmayan Swanson biyotin Amerika’dan el altından getirilip resmi olmayan şekilde satılmaktadır. Bu sebeple eczanelerde bulunmamaktadır. Resmi ithalatı olmadığı için merdiven altı diye tabir edilen çakma ürünlerin üretilip piyasaya sürüldüğü yerlerde üretilip satışa sunulduğu bilinmektedir. Read the rest of this entry »

Genrise Biyotin

Genrise biyotin 1 mg (1000 mcg) biyotin hammaddesi (B7 vitamini-H vitamini ) içeren tek kapsül şeklinde üretimi yapılmaktadır. Kutu fiyatı benzer 1 mg lık biyotin tabletlere kıyasla daha ekonomik görünse de bir kutuda 50 kapsül vardır ve 100 tabletlik biyotinlerden daha pahalıdır. Read the rest of this entry »

Solgar Biotin

Solgar firması gıda takviyesi ürünleriyle tanınan ve bu konuda çok sayıda ürünü olan bir üreticidir. Kapsül şeklinde ürettiği iki farklı formda biotin bulunmaktadır.  1000 mcg (1 mg) ve 5 000 mcg (5 mg) şeklinde iki farklı dozdadır. Read the rest of this entry »

Gnc Biotin Tablet

Biotin tabletleri arasında en az aktif madde içeren teblet çeşidi GNC nin ürettiği tabletlerdir. Tabletteki tüm vitaminin bağırsaklarda emilmediği göz önünde alındığında bu yetersiz gelebilir. GNC’nin 0.3 mg (300 mcg) ve 0.6 mg (600 mcg) şeklinde iki tablet formu vardır her bir kutuda 100 tablet bulunmaktadır. Read the rest of this entry »

Biotin Çeşitleri

Biotin formları olarak bir çok çeşit biotin bulunmaktadır. Önemli olan bunlardan sizin ihtiyacınıza en uygun olan çeşidi tespit etmek ve kullanabilmeniz için uzmanlarımızın hazırladığı biotin formlarını incelemeden biotin almayınız. Read the rest of this entry »