Biotin Şurup

Saç ve tırnak sağlığı için gerekli olan Biotin ya da diğer adıyla B7 vitamini bugüne kadar genellikle tablet, sprey ve kapsül formunda üretilmiş olup, Hair Pharma firması saç sağlığı alanında yaptığı başarılı çalışmalara bir yenisini ekleyerek Türkiye’de ilk defa Biotin Şurup formunu geliştirmiştir. HP Biotin markası ile ürettiği yeni ürün daha çok çocuklar için geliştirilmiş olup, aynı şekilde tablet formunu kullanamayan yetişkinlerde bu ürünü kullanabilir.

Şurup Formu

HP Biotin Şurup Nedir?
Daha çok erişkinlerde kullanılmaktadır. Fakat çocuklarda meydana gelen biotidinaz eksikliklerinde B7 vitamini tedavisi az önce de dediğimiz gibi hayati önem arz etmektedir. Biotidinaz eksikliği düzeyine bağlı bir şekilde saç sorunları, tırnak ve deride kalite düşüklüğü gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Hatta daha da ağır sorunlar meydana gelebilmektedir.

İçeriği
1 mili litresinde (1 cc) 1 mg (1 mili gram 1000 mikro grama eşittir) B7 vitamini içerir.
Tatlandırıcı olarak suni tatlandırıcı veya glikoz şurubu değil doğal pancar şekeri içerir.
Lezzet artırıcı olarak çocukların en iyi tolere ettiği portakal aroması kullanıldı.

Önerildiği Durumlar
Tüm saç, tırnak ve deri kalite kayıplarının önlenebilmesinde önerilmektedir. Kullanım ihtiyacı rastgele değil, herhangi bir sorun varsa çözümü için doktorla görüşülmelidir. Görüşme sonrasında doktorun tavsiyeleri ile kullanılması gerekmektedir. Özellikle küçük yaşlarda görülen biotidinaz eksikliği çok farklı düzeylerde olabildiğinden buna bağlı şekilde kullanılacak dozda değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısıyla doktorun yapacağı kan tahlilleri doğrultusunda doğru gördüğü dozda kullanılmalıdır.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Biotin şurubun sahip olduğu özellikler
1 mili litresinde 1 mg B7 vitamini içerecek
Tatlandırıcı olarak suni tatlandırıcı veya glikoz şurubu değil doğal pancar şekeri içerir.
Aroma olarak çocukların en sevdiği portakal aroması kullanılacak.

Biotin Şurup Kullanım Alanları
Kullanımı doktor önerisiyle olmalıdır, doktor önerisi ile kullanılabilecek sorunlar şunlardır;
B7 vitamin eksikliği
Biotidinaz enzim eksikliği
Saç kalite kaybı
Tırnak kalite kaybı

 

Biotin Eksikliği ve Şikayetler ?

Biotin eksikliğinde karşılaşılan en sık şikayetler, cilt sorunlarıdır. Biotin, aynı zamanda vücuttaki yağın işlenmesinde kullanılan bazı enzimlerin üretilmesinde de gereklidir. İşte bu enzimler eğer yeterince üretilemezse, yağ asitleri de sentezlenemezler. Bu eksiklik ise cilt hücrelerinin yenilenmesini engeller. Bu sürecin sonucunda da ciltte kuruluklar ve de solgunluk görülebilmektedir.

Biotin takviyesi için gıda takviyelerinden faydalanacağız gibi, biotin bakımından zengin gıdaları da tüketebilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki, bu gıdalardan bazıları kalori, kolesterol ve yağ içerikleri nedeniyle her bir insan için beslenmelerinde uygun görülmeyebilir. Biotin bakımından zengin gıdalar arasında, ekmek mayası, tavuk ciğeri, yer fıstığı, fndık, ay çekirdeği, yumurta, badem, fesleğen yer almaktadır. Aynı zamanda, mercimek, maydanoz, bezelye, brokoli, pirinç, nohut ve yulaf da biotin içeren diğer gıdalara örnektir.

Biotin eksikliğinde, şikayet olarak en sık dile getirilen sorunlar ise saç tellerinin incelmesi, mantar enfeksiyonları, saç tellerinin kırılması, seboreik dermatit (aşırı kepenlenme), saç dökülmesi, uyuşukluk, kaşıntı gibi sorunlardır.

Biotin eksikliğinin ise bir çok nedeni olabilir. Ama genelde, uzun süreli antibiyotik kullanımı, sindirim sistemi sorunları, düzenli ve aşırı alkol tüketimi, yetersiz beslenme, sigara alışkanlığı, protein eksikliği gibi sorunlar ana nedenler olarak gösterilmektedir.

Biotin Şurup hakkında daha detaylı bilgi almak ya da ürünü satın almak için :

http://satis.hairpharma.com.tr/14-hp-biotin

Yorum Yap Soru Sor

ular