Genrise Biyotin

Genrise biyotin 1 mg (1000 mcg) biyotin hammaddesi (B7 vitamini-H vitamini ) içeren tek kapsül şeklinde üretimi yapılmaktadır. Kutu fiyatı benzer 1 mg lık biyotin tabletlere kıyasla daha ekonomik görünse de bir kutuda 50 kapsül vardır ve 100 tabletlik biyotinlerden daha pahalıdır.

Diğer üretici firmalardan daha kaliteli bir üretim sürecinden bahsedilemeyeceği için fiyatın yüksekliği izah edilememektedir. Biotin fiyatları çok değişmektedir. Her ne kadar Genrise biotin pahalı gibi görünse de GNC ve Solgar biotine kıyasla daha ucuzdur. Bu ürünlerden ucuz olması Genrise biotinin daha kalitesiz olduğunu göstermez.

Genrise Biotin Kullanımı

Diğer biotinlerden farklı değildir.

Günlük doz olarak

Saçta ciddi sorun yokken sadece saç kalitesini artırmaya yönelik günde tek kapsül almak yeterlidir.

Saçta kırılma, çatallanma, sönme, parlaklığını yitirme ve incelme gibi ciddi kalite kaybı olan durumlarda günde 2 kapsül alınmalıdır.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Kalite ve bu sorunlara ek olarak saç dökülmesi ve saçta uzamama varsa günlük doz önerisi 5 mg olduğundan günde 5 kapsül alınmalıdır.

Tırnakta kırılma, yumuşama ve uzamama gibi sorunlarda günde 2 kapsül yeterlidir.

Şeker hastalarında kan şekerini dengelemek ve şekere bağlı sorunları engellemek için  önerilen günlük doz 10 mg olduğundan günde 10 kapsül alınır.

Saç ekimi sonrası şok dökülmeyi azaltmak ve daha erken çıkış sağlamak için günlük doz 5 kapsül olmalıdır.

Biotin tedavisinde alınacak miktar bir defada alınabilmektedir. Yani şeker hastası günde 10 kapsül yutmak yerine ya da saç dökülmesi günde beş defa ilaç almak yerine hepsini bir defada yutabilir ya da daha iyisi 5 mg lık ya  da 10 mg lık tabletten bir tane yutması daha pratik olmaktadır.

Genrise biotin satış fiyatı

Üretici firmanın resmi sitesinde satışı 1 mg 50 kapsüllük plastik şişe satış fiyatı 19 TL dir. Diğer internet sitelerinde 19-23 TL arasında değişmektedir. Şuan piyasada satışı bulunmamaktadır.

5 Responses to “Genrise Biyotin”

 • Altan uzunpınar says:

  Peki hocam suratımdaki ince zayıf ve tüy halındeki kılları ne yöntem ile kalınlaştırıp belirginleştirebilirim ne önerirsiniz saygılar

 • Altan uzunpınar says:

  Merhabalar hocam bu minoxil ile minoxidil aynımı yoksa farklı marka ve özellikleri de farklımı ayretten suratımda belli olan sakallar harıcınde bellı olmayan tuy halındekı kıllar var onları ne kullanarak belirgin hale getirebilirim yoksa suratımda seyrek duruyor sakallarım
  Dr Atilla Kaya
  aynı.sakal gelişimine etki edecek herhangi bir madde yok

 • aydın says:

  saç içinde sivilce kızarıklık kaşıntılı şişerek sivilce çıkıyor.ketoral şampuanı akşamları kullandım ilave olarak losyon dermovate akşamları ve sabah akşam monodoks 100mg.kullandım 10 gün oldu sönüyor gibi olup tekrarlıyor( cilt.Dr.vermişti) ne yapmalıyım.
  Dr Atilla Kaya
  kontrole gidin

 • Altan uzunpınar says:

  Hocam saç önlerim altan içe doğru seyreliyor ve saçlarımda kopma oluyordu biotin ve ayretten minoxil kullanıyorum artık dökülme ve ve kopma olmuyor seyrelen saç önlerim tekrar dolgunlaşırmı
  Dr Atilla Kaya
  kıl sayısının ve kalitesinin artması beklenir

 • selda says:

  merhabalar,saçlarım dökülüyor tahlil yaptırdığımda b12 folik asit ve ferridin eksikliğim çıktı ilaçlarımı kullanıyorum bunun yanında sizin ürünlerinizide kullanmalımıyım?
  Op Dr Atilla Kaya
  xpecia kullanabilirsin

Yorum Yap Soru Sor

ular