Hair Forte Sprey (Erkek)

Biotin içeren saç sağlık ürünlerini tanımaya devam ediyoruz. Bu seferde erkeklerin %95 gibi önemli bir bölümünü etkileyen genetik dökülmeye karşı geliştirilmiş bir ürünü Hair Forte Sprey ve içeriğini ele alacağız. DHT’ye karşı ana maddesi “Procapil” olan Hair Forte Sprey saçın kaybettiği kaliteyi geri kazanmak içinde “Biotin” ihtiva etmektedir.

Erkek Tipi Saç Dökülme Tedavisi Genetik Saç Dökülmesi

Hair Forte Sprey saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş bir ilaçtır. Optimum etkinlik oranı olan % 3 Procapil içerir. Procapile ek olarak gerek onun aktivitesini artıran gerek ise her biri kendi başına etkili olan bitkisel aktifler de içermektedir. Bu sayfada daha çok etkinliğinde önemli yeri olan biotin ele alınmıştır.

Bilindiği gibi biyotin ağız yoluyla hap olarak alınabildiği gibi tırnak solüsyonları, şampuanlar ve saç spreylerinde de bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri Hair Forte Kadın ve Hair Forte Erkek Spreylerdir. Türkiye’de üretilen ilk ve tek % 3 procapil erkek formudur. Aktif maddelerinden en etkili olan Procapil Fransa’dan ithal edilmektedir. Üretici Hair Pharma tamamen saç sorunları üzerine yoğunlaşmış bir ilaç firmasıdır.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Diğer aktifler yanı sıra biotinden şu etkiler beklenebilir;

Saç Kökünü Uyarıcı Etki
Hair Forte Sprey içeriğindeki procapil kökü besleyen kılcal damarları genişleterek kökün daha iyi beslenmesini sağlar. Yapılan bilimsel çalışmalarda % 3 procapilin  % 5 minoxidil kadar etkili olduğu görülmüştür. Bunun yanı sıra DHT üzerine de etkilidir.

DHT’ ye Etkisi
DHT özellikle erkeklerdeki saç dökülmesinde % 95 oranında suçlanan bir hormondur. Bölgesel olarak oluşumu engellendiğinde saç dökülmesi tedavisi başarısı artmakta ve zamanla bu etkisi azalmamaktadır. Orta ve uzun vadede Hair Forte Sprey minoxidilden daha yüz güldürücü sonuçlar verir. Etkisi bölgesel olduğu için erkeklerin neredeyse hepsinin kafasını karıştıran “cinsellikle ilgili yan etkiler” ortaya çıkmaz. DHT finasterid adlı ilaçla azaltılırsa cinsel istekte azalmaya neden olabilmektedir.

Saçın Beslenmesine Etkileri
Biotin diğer adlarıyla H vitamini veya Avrupa’da kullanılan adıyla B7 vitamini saç oluşumunda en etkili vitamindir ve saç gibi keratin yapısındaki tırnak ve deri üzerinde de olumlu etkiler sağlar. Deriye olan bu olumlu etkisi sayesinde yağlı egzama (seboreik dermatit) tedavisinde bölgesel olarak ya da tablet olarak kullanılmaktadır.

Hairforte Sprey Kullanımı

Genel olarak saç kalite ve dökülme sorunu olanlara diğer tedavilere ek olarak B7 vitamin tableti de başlanır. Hair Forte Spreyde biotin olduğu için ek olarak kullanmaya gerek yoktur. Ancak kullanılmasının sakıncası da olmaz.

Beklenti; Bütün saç ilaçları gibi Hairforte Erkek Sprey’den beklenti de bilimsel sınırlarda olmalıdır, özellikle erkek tipi (diğer isimleri genetik, hormonal, ailesel, AGA, andro genetik) dökülmelerde % 85 ihtimalle dökülmeyi durdurur ve kol kılı gibi tüyleşmiş kıllarda kalite artışı sağlar. Bu kalite artışı yeni saç çıkarıyormuş gibi etki etse de şampuan reklamlarında söylenen “yeni saç oluşumu sağlar” cümlesinde yalanlar gibi değildir.

Yaklaşık aynı içerikleri daha düşük oranda (örneğin procapil % 2 oranındadır) içeren kadın formu ayrı bir sayfada incelenmiştir.

Hairforte Sprey Erkek hakkında daha detaylı bilgi almak ya da ürünü satın almak isterseniz:

http://satis.hairpharma.com.tr/home/8-hairforte-sprey-erkek.html

Yorum Yap Soru Sor

babi