Gnc Biotin Tablet

Biotin tabletleri arasında en az aktif madde içeren teblet çeşidi GNC nin ürettiği tabletlerdir. Tabletteki tüm vitaminin bağırsaklarda emilmediği göz önünde alındığında bu yetersiz gelebilir. GNC’nin 0.3 mg (300 mcg) ve 0.6 mg (600 mcg) şeklinde iki tablet formu vardır her bir kutuda 100 tablet bulunmaktadır.

Gnc Biotin

Plastik şişelerde piyasaya sürülmüştür, şişe içinde nem alıcı olsa da geride kalanların nem sebebiyle etkiniliğinin azalmaması için  yutulacak tablet alındıktan hemen sonra kapağı sıkıca kapatılmalıdır. Kapsül şeklinde olanlar neme karşı dayanıklıdır. Ancak tabletlerin yüzeyi kaplı değilse doğal nemden etkilenebilir.

Her ilaçta olduğu gibi güvenilirlik yanında fiyat aktif madde oranının bilinmesi tüketici açısından avantaj sağlayabilir. GNC biotinler bu oranın en abartılı olduğu tabletlerdir. Türkiye’de satılan en en pahalı üründür.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

300 micro (0.3 mg) gramlık tabletlerin satış fiyatı diğer Amerikan İngiliz ve yerli firmaların ürettiği 5000 micro gramlık biotinden daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. 600 mikro gramlık olan ise diğer firmaların 5000 micro gramlık ürünlerinin iki katı fiyata yakın fiyatlara satılmaktadır.

Aktif ürün /piyasa değeri açısından değerlendirildiğinde piyasada var olan makul ürünlerin 20 katına yakındır ve izahı mümkün değildir. Güvenilir firma ürünü şeklinde izah edilmesi mümkün değildir; çünkü Solgar biotin , Swanson biotin, Now biotin ve HP biotin markalı ürünlerde GNC kadar güvenilirdir.

Bu durumun tek izahı alışveriş merkezlerinde giderek yaygın şekilde bulunan GNC shopların tüketiciye rahat ulaşması şeklinde olabilir.  Dükkana giren tüketiciye çok pahalı da olsa bir şekilde ürün satılmaktadır.

  Türkiye’de GNC biotin tabletlerin perakende satış fiyatları

0.3 mg (300 mcg) 100 tablet; 29.95 TL

0.6 mg (600 mcg) 120 tablet.  44.95 TL

Bu fiyatlar 2011 yılına ait olup zaman zaman indirimler yapılmaktadır. Diğer taraftan GNC kart çıkaran kişilere devamlı indirim uygulamalarıda vardır. Ancak bu indirimler % 10 – % 20 civarlarındadır. Tüketiciyi çekmek amaçlı bu indirimlere rağmen fiyat diğer güvenilir marka ürünlerine kıyaslanamayacak düzeylerdedir.

One Response to “Gnc Biotin Tablet”

  • Esra mutlu says:

    saçlarımda çatallanma ve çok kırılma vardı burdan okudum biotin önerilmiş bende biotin tablet aldım aldığım biotinin üzerinde 300 yazıyor ama burada günde 1-2 mg alın yazıyor ben bunu nasıl böleceğim çokmu fazla gelir acaba
    Admin
    300 mg değil 300 mikro gramdır ve bir gramın üçte birinden daha azdır.bu tür sorunlarda 2 mg önerilir bu sebeple aldığınız biotinden günde 6 tablet almanız gerekir,bir sonraki satın alışınızda gramaj konusunda daha dikkatli olun 🙂

Yorum Yap Soru Sor

kucing