Xpecia Tablet Kadın

H vitamini (B7 vitamini –biyotin) saf tablet olarak bulunduğu gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bazı tabletlerde de bulunmaktadır. Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tabletlerden yoğun ve bilimsel verilere dayanarak oluşturulmuş içeriği sayesinde en fazla reçete edilen xpecia tablettir. Xpecia tablette 500 mcg biotin bulunmaktadır. Diğer kalite artırıcı maddelerle birlikte oldukça iyi sonuç alınması beklenebilir.

xpecia-bayan-tablet

Xpecia bayan tablet içendeki diğer maddeler

Saw Palmetto (meyve)

(150mg)

DHT oluşumunu engelleyerek saç dökülme sebebinin oluşumunu durdurur.
Ginkgo Biloba (yaprak)

(40mg)

Saç kökündeki kan dolaşımını arttırır.
Biotin

(500mcg)

Saç uzama hızını ve kalitesini arttırır.
Pantotenik Asit

(50mg)

Saçın uzama dönemi olan anageni uzatır.
Folik Asit

(0.4)

Hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir.
Zink


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

(15mg)

Hücre yapımında ve bölünmesinde etkilidir.
Magnezyum

(10mg)

Çinko ile birlikte fonksiyon görür.
L Sistin

(20mg)

Uçtan kırılmaları engeller.
Keratin

(40mg)

Saçın yapı maddesidir.
Ferrum

(20mg)

Kansızlık tedavisinde kullanılır.

 

Kadınlarda sık rastlanan saç dökülme sebeplerden en sık teşhis edileni kansızlıktır.  Xpecia bayan tabletin muadil ilaçlardan en önemli farklarından biri içeriğin de kansızlığı tedavi eden demir bulunmasıdır. Saçın hammmaddesi olan keratinin en fazla bulunduğu ilaç Xpecia bayan tablettir. Menopoz dönemi kadınlar erkek formundan ya da Menopecia’dan daha iyi cevap alabilir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi
Xpecia tabletin içeriği oluşturulurken dökülmenin nedenleri göz önünde bulundurulmuş.
Şöyle ki; Kadınlardaki dökülmelerden % 50 kadarı erkek tipi dökülmedir, buna yönelik olarak saw palmetto, önemli bir kısmı demir eksikliği anemisi sebebiyledir. Bunun için de optimum dozda demir eklenmiştir. Kırılarak dökülmeleri engellemek için de saçın yapım maddeleri olan keratin, L sistein, eser elementlerden saçla ilgili olan çinko optimum dozda eklenmiştir.

Xpecia Kadın Tablet Nasıl Kullanılır
İlk 2-3 ay günde iki doz alınmalıdır, iki tablet aynı anda alınabileceği gibi sabah akşam olarak da alınabilir. Yemekten sonra alınması önerilmektedir ancak aç karnına alınmasında da sakınca yoktur. 3 aydan sonra günde tek tablete düşürülebilir ancak istenilen kalite elde edilemediyse sürekli günde iki tablet alınabilir.

Xpecia Nereden Alınır
Tabi ki bütün ilaçlar gibi en doğru yaklaşım eczaneden alınmasıdır. Ancak internetten alınmasında da ciddi bir sakınca yoktur. İnternetten alımlarda üretici firmadan alınması kargo sorunları yaşanabilecek sorunların yaşanmasını engeller.

22 Responses to “Xpecia Tablet Kadın”

 • Elif ada says:

  Merhaba benim 4 aylık bebeğim var emziriyorum saçlarım aşırı derecede dökülüyor demir eksikliğim ve hipotroidim var ama yıllardır var yeni olan bir durum değil. Merak ettiğim emzirirken expecia tableti kullanabilir miyim
  Dr. Atilla Kaya
  Emzirme döneminde sadece biotin yani B7 vitamini kullanabilirsiniz, kan değerlerimize baktığın aneminiz olabilir

 • Layla says:

  Merhabalar sorum şu xpecia yeni formülle sarıla sunduğu ürünü aldım ve 5 gündür kullanıyorum be sindirim sistemim altüst oldu fmf hastasıyım saçım ataklarda aşırı dökülüyor bu yüzden kullanmaya başladım ama önceden 6 ay kullanıp bıraktığım xpeciada bu sorunu yaşamamıştım. Nedeni ne olabilir?
  Dr.Atilla Kaya
  xpecia da bir değişiklik yok.içeriğinde vitamin,mineral ve saçın yapı taşını oluşturan maddeler var.doktora görünmelisinz

Yorum Yap Soru Sor

gajah