Archive for the ‘Biotin Bilgileri’ Category

Biotin almadan önce bilmeniz gerekenler!

Reçetesiz de satılan ilaçlar satın alınırken dikkatli davranılmalıdır daha doğrusu uyanık olunmalıdır. Çünkü sorunuzu bilen bir doktor tarafından reçete edilmemiştir.

Bu sebeple ihtiyacınızı belirleyip ne alacağınıza kendiniz karar vermelisiniz, yoksa gittiğiniz eczanenin kalfası size daha fazla kar ettiği ilacı ve de daha kısa sürede bitecek olan paketi vermek isteyebilir. Diyelim 10 mg biotin almak için gittiniz eczane eğer size 50 tabletlik verirse 50 gün sonra gelip ikinci bir kutuyu almanız gerekir. Ancak size 100 tabletlik verirse 100 gün boyunca bir daha o eczaneye uğramanız gerekmez kar miktarı yaklaşık aynı olduğu için karı azalmış olur. Read the rest of this entry »

Biotinli Şampuan

Genel olarak şampuanlar saçın temizliği için kullanılır. Bunun yanı sıra saçlı deri sorunlarının çözümü ve saç kalitesini artırmak amaçlı aktif maddeler eklenerek artı temizlikten farklı etkilerde elde edilebilmektedir.

Saç sorunlarından en sık rastlananı saçta kalite kaybı, saçta kırılma, sönükleşme, parlaklığın azalması, saç uçlarında çatallanma gibi ciddi olmayan ama rahatsız edici sorunlardır. Read the rest of this entry »

Biotin Metabolizma Üzerine Etkileri

B/ vitamini (biotin) suda eriyen bir vitamidir ve bir çok metabolizma olayında rol oynar.

B7 vitamini metabolizma açısından dört önemli enzimin yapısında yer alır. Bu enzimlere KARBOKSİLAZ enzimleri denir. Bu enzimler hücrenin mitokondrisinde bulunur. Read the rest of this entry »

Xpecia Tablet Kadın

H vitamini (B7 vitamini –biyotin) saf tablet olarak bulunduğu gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bazı tabletlerde de bulunmaktadır. Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tabletlerden yoğun ve bilimsel verilere dayanarak oluşturulmuş içeriği sayesinde en fazla reçete edilen xpecia tablettir. Xpecia tablette 500 mcg biotin bulunmaktadır. Diğer kalite artırıcı maddelerle birlikte oldukça iyi sonuç alınması beklenebilir. Read the rest of this entry »

Xpecia Tablet Erkek

B7 vitamini (biotin) saf tablet olarak bulunduğu gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bazı tabletlerde de bulunmaktadır. Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tabletlerden yoğun ve bilimsel verilere dayanarak oluşturulmuş içeriği sayesinde en fazla reçete edilen xpecia tablettir. Read the rest of this entry »

Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

Saçların beyazlanması kişiler tarafından  istenmeyen bir durumdur. Genetik faktörler etkili olmak ile beraber  başka;  hatta  açıklanamayan sebeplerle saçlar zamanından önce beyazlayabilmektedir. Saçların beyazlaması konusunda stres ve üzüntünün etkili olduğu çok fazla bilimsel temele dayanmamakla beraber genel kabul görmüş bir yargıdır. Saç keratin denilen maddeden yapılmaktadır kimyasal yapı olarak tırnakla çok benzeşir rengi veren melanin pigmenti dışında yaklaşık aynıdır. Tırnak saçtan farklı olarak sertlik oluşturan disülfid bağlarından daha zengindir bu sayede tırnak daha sert bir oluşumdur. Read the rest of this entry »

Hayvanlarda Biotin Kullanımı

Evcil hayvan beslemenin en zahmetli yönlerinden biride sürekli tüy dökülmesidir. Normalde her canlının tüyleri dönemsel değişim geçirir, özellikle tüylü hayvanlarda bu değişim sıcak ayların başladığı dönemlerde çok artar. Bu dökülme artışı hayvanın görselliğini etkilediği gibi ev içindeki tüy miktarının da çok artmasına sebep olur. Read the rest of this entry »

Saç Beyazlamasında Biyotin

Saç beyazlamasında biyotin kullanımı;

B7 vitamini  saç kalitesini arttıran vitamindir. Bu sebeple saç vitamini olarak bilinmektedir. Tamamen beyazlaşmış saçların rengini eski haline getirmesi mümkün değildir. Ama saçta beyazlama başladığı dönemlerde biyotin tedavisi alınması durumunda saçların beyazlama hızı yavaşlar ve beyazlama gecikir, olması gerekenden çok daha geç ortaya çıkar. Read the rest of this entry »