Saç Beyazlamasında Biyotin

Saç beyazlamasında biyotin kullanımı;

B7 vitamini  saç kalitesini arttıran vitamindir. Bu sebeple saç vitamini olarak bilinmektedir. Tamamen beyazlaşmış saçların rengini eski haline getirmesi mümkün değildir. Ama saçta beyazlama başladığı dönemlerde biyotin tedavisi alınması durumunda saçların beyazlama hızı yavaşlar ve beyazlama gecikir, olması gerekenden çok daha geç ortaya çıkar.

Saç Beyazlaması Nedenleri

Saç beyazlamasının bilimsel izahı şöyledir; kıl kökündeki melanosit denilen hücrelerin ölüp salgı yapamaz ve saç rengini kaybeder. Saçı kökten besleyen B7 vitamini (biotin-H vitamini) köke yaptığı olumlu etkiyle melanositlerin sayısının korunmasına yardımcı olur. Bu sayede saç kalitesi artarken rengide korunmuş olur.


Biotin alırken Türkiye'nin saç uzmanı Hair Pharma'nın 100 tabletlik HP Biotin formlarını tercih edebilirsiniz.

Beyazlamış saçların rengini değiştirmek için biotin almak yeterli gelemeyeceğinden ek olarak beyazlığı tedavi edici ürünler kullanılmalıdır.

Bazı ailelerde genetik olarak erken dönemde beyazlama başlar, bu gibi kişisel yatkınlığı olan kişilerin önlem olarak  biotin alması saç ağarmasının gecikmesini sağlayabilir. Beyazlama dışında saçta kalite kaybı varsa o da düzelir. Bütün bunların yanında tırnak uzama hızı da artar.

Biotin alarak saç beyazlamanızın önüne geçemezsiniz sadece beyazlaşmayı geciktirebilirsiniz.

 

Biotin hakkında daha detaylı bilgi almak ve ürün satın almak için Hair Pharma resmi sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

41 Responses to “Saç Beyazlamasında Biyotin”

  • sercan says:

    Hocam selamlar 2 senedir xpecia tablet kullanıyorum ilk 1 sene sabah akşam 1 senedirde günde 1e düşürdüm devam ediyorum kullanmaya saçlarımın beyazlaması hızlanmaya başladı ekstra 5 mgramlık biotin kullansam faydası olurmu şimdiden teşekkürler
    Dr. Atilla Kaya
    Kullanabilirsiniz. Xpecia daki biotin dozu yetersiz kalmış olabilir.

Yorum Yap Soru Sor

sapi