Archive for the ‘Genel’ Category

Sivilce İlaclarının Yan Etkisi Var mı?

Sivilce ilacı yan etkileri ile ilgili bilginin bu sitede ne işi var diye düşünebilirsiniz ama konuyu okuduğunuzda ilgisinin olduğunu göreceksiniz. Roccuttanne veya aknetrent gibi zotretinoin ve isotretinoin içeren sivilce ilaçlarının saç dökmek gibi yan etkileri vardır. Bu saç dökme yan etkileri bu sitenin içeriğiyle yakından ilgilidir. Zotretinoin ve isotretionin serum biotidinaz enzimini azaltarak kandaki biotin düzeyini azaltmaktadır. Biotin eksikliği de bilindiği gibi saç dökülmesi sebepleri arasındadır.

Sivilce Tedavisi

Sivilce ilacı saç dökülmesi yan etkisini bu şekilde yani biotini azaltarak diğer bir deyimle ihtiyacın artmasına sebep olarak dökülmeye neden olur. Bu konuda yapılmış bir çok bilimsel çalışma vardır ve tüm bunların sonucu bu fikri destekler niteliktedir.

“Roaccutanne saç döker mi?”sorusunun cevabı da bu biotidinaz eksikliği ve biotin azlığından kaynaklanmaktadır.

Sivilce ergenlik yaşlarında görülen bir sorundur ve ergenlikte kişi görüntüsüyle çok ilgilendiği için saç kaybı da ciddi düzeyde rahatsız edebilir.

Peki ne yapılmalı;

Aslında önlem çok basit ve ekonomiktir. Şöyle ki; 10 mg B7 vitamini almak çözüm için yeterlidir. Bu düzeyde alınan vitamin oluşan biotin eksikliğini düzeltir, dökülmeyi durdurur ve cilt kalitesini artırır. 100 tabletlik bir ilaçla 3 aylık tedavi yapılmış olur ki bu aylık 10-15 TL lik bir maliyet getirir.

Bu konuda yapılmış bilimsel çalışmalardan birini aşağıdaki adresten okuyabilirsiniz

https://www.hairpharma.com.tr/sivilce-ilaclari-sac-dokulmesi-yapar-mi

 

Menopecia Tablet

Menopoz kadınlar için kaçınılmaz ve fizyolojik bir dönemdir, yumurtalıkların görevinin bitmesi sonucu kadınlık hormonunun (östrojen) azalır ve vücutta bir çok istenmeyen sorun ortaya çıkar. Bunlardan biri de saç kalite kaybı ve saç dökülmesidir. Read the rest of this entry »