Archive for the ‘Vitamin Bilgileri’ Category

H Vitamini Yararları

H vitamini kozmetolojide sık kullanılan ve saç ve tırnak vitamini olarak bilinen bir vitamindir. Kozmetikteki yaygın kullanımı sebebiyle daha çok tırnak ve saç üzerindeki faydaları konuşulur. Ama bunun dışında birçok faydası vardır. Hücre gelişiminde gerekli bir vitamindir. H vitamini birçok enzim üzerinden fayda sağlar. Read the rest of this entry »

B7 Vitamini Faydaları

B7 vitamini saç ve tırnak vitamini olarak bilinir ve bu sebeple daha çok tırnak ve saç üzerindeki faydaları konuşulur ama bunun dışında da faydaları vardır. Hücre gelişimi için gerekli bir vitamindir. B7 vitamini birçok enzimi etkileyerek faydalı olmaktadır. Bunlar; Read the rest of this entry »

B 7 Vitamini Kullanımı

B7 vitamin (biotin) B vitaminleri arasında saç ve tırnak üzerinde en etkili vitamindir. Tüm diğer vitaminler gibi biotinde birçok organ, doku ve vücut işleyişinde gerekli bir katalizördür. Bir çok gıdada olması ve bağırsaklarda bakteriler tarafından üretildiği için B7 vitamini eksikliği seyrek görülen bir durumdur. Read the rest of this entry »

H Vitamini Eksikliği

H vitamini (diğer ismiyle B7 veya biotin) tükettiğimiz birçok gıdada bulunan B grubu vitaminlerdendir. H vitamini gıdalar dışında kalın  bağırsaktaki zararsız mikroplar tarafından da üretilmektedir. Ancak bağırsakta bakteriler tarafından üretilen H vitaminin ne kadarının emildiği konusu kesin değildir. Read the rest of this entry »

H Vitamini Kaynakları

H Vitamini için tüketmeniz gereken besin türleri ve hangi gıdalarda H vitamini ihtiva ettiğini detaylı ve geniş çaplı olarak ele alan makalemiz alanında uzman hekimler tarafından insanların bilgilendirilmesi amaçlı olarak hazırlanmıştır.
H vitamini bağırsakta hastalık yapmadan yaşayan zararsız mikroplar tarafından üretilir. Ancak bunun ne kadarının emildiği konusunda kesin veriler yoktur. Kaynağın daha çok gıdalar olduğu bilinmektedir. Ancak eksikliğinde tablet şeklinde alınarak desteklenilmesi uygundur. Read the rest of this entry »

B7 Vitamini İçeren Gıdalar

Vücudumuz için çok önemli vitamin türlerinden birisi olan B7 Vitamini hangi gıdalarda bulunur. B7 vitamini için tüketilmesi gereken besin türlerini yazımızda sizlerle paylaşmayı ve dikkat edilmesi gerekenleri paylaşıyoruz.

B7 vitamini barsakta hastalık yapmadan yaşayan (saprofit) mikroplar tarafından üretilir ancak bunun ne kadarının emildiği konusunda kesin veriler yoktur. Kaynağın daha çok gıdalar ve ilaçlarla alım olduğu bilinmektedir. Read the rest of this entry »